Idealny kandydat na męża – czyli kto? Czy jest jakiś uniwersalny ideał, który sprawdzi się w każdej sytuacji? Oczywiście ideały nie istnieją, ale to nie znaczy, że nie ma mężczyzny, który pasowałby idealnie do Ciebie! Istnieją jednak uniwersalne męskie cechy, które sprawiają, że twój partner będzie świetny partnerem. Pamiętaj jednak, że sukces związku to praca dwóch osób i Ty też musisz inwestować w tę relację!
1. Troskliwość
Troskliwy mężczyzna to nie stereotypowy pantoflarz, który pozwala swojej partnerce na wszystko. To też nie maminsynek gotowy rzucić wszystko, żeby być przy swojej mamie na każde zawołanie. To przede wszystkim mężczyzna, który wie, kiedy Cię wesprzeć (albo swoją mamę) i co zrobić, żebyś poczuła się lepiej. Nie będzie Cię unikał, gdy zachorujesz i nie pozwoli Ci płakać w samotności. Tak, tacy mężczyźni wciąż istnieją i naprawdę nie jest ich mało. Musisz tylko pozwolić im się na Ciebie otworzyć. Troskliwy facet to też idealny ojciec, który będzie umieć wyczuć potrzeby swojego dziecka i dobrze się nim zająć!
2. Odpowiedzialność
Wiele mówi się o kobietach, które zostały opuszczone, nawet będąc w ciąży, bo ich partner nie był gotowy na zobowiązania. Prawdziwy mężczyzna potrafi wziąć na siebie odpowiedzialność i ponieść konsekwencje swoich decyzji. To osoba, która potrafi dbać o swoją rodzinę i wywiązuje się z obietnic, nawet jeśli musi na to poświęcić swój wolny czas. Nic nie odpycha za to bardziej, niż odwracanie kota ogonem i zrzucanie winy na innych, zwłaszcza jeśli dochodzi do tego wymaganie, abyś zawsze brała jego stronę i nie kwestionowała tego, że on przecież nie popełnia błędów.
3. Samodzielność
Samodzielność jest cechą pożądaną u mężczyzn, jak i u kobiet, chociaż w naszej kulturze to ci pierwsi powinni wykazywać się nią ponad wszelką miarę. Ponieważ to przeważnie mężczyźni decydują się pracować, a kobiety poświęcają swoje kariery dla domu, to od płci brzydkiej wymagana jest pełna samodzielność. Nie chodzi tu o wypełnianie deklaracji podatkowych, ale o umiejętność przetrwania w wielkich miastach i zapewnienie przetrwania swojej rodzinie. Niesamodzielnie mężczyźni często obarczają swoje partnerki bądź dzieci wszystkimi obowiązkami i potrzebują pomocy nawet przy najdrobniejszych pracach.
4. Niezależność
Niezależność przyjmuje różne oblicza. Może być finansowa, od rodziców, biznesowa. A każda z nich sprawia, że twój partner jest dobrze przygotowany na założenie rodziny. Niezależność nie tylko zwiększa atrakcyjność, ale dużo mówi nam też o podejściu do życia niezależnej osoby. Twój partner powinien wiedzieć, że nie da się rozpocząć nowego rozdziału życia bez zamknięcia spraw z poprzedniego, czyli osiągnięcia niezależności. Uważaj jednak na osoby, które chętnie mylą niezależność z pozbywaniem się zobowiązań, nie będą oni bowiem nigdy dobrymi kandydatami na partnerów.
5. Dobra pamięć
To nie jest cecha charakteru, ale ta umiejętność jest naprawdę ważna, gdy mówimy o zaczynaniu poważnej relacji. Jeśli twój partner notorycznie czegoś zapomina, na przykład o waszych spotkaniach i czujesz, że wprawia Cię to w irytację, będzie tylko gorzej. Pamiętaj, że pamięć z wiekiem się pogarsza. Jeśli mimo usilnych próśb i prób twój partner nie zamierza w żaden sposób radzić sobie z nawykiem zapominania, nie ma co ciągnąć tej relacji, zwłaszcza jeśli taka postawa Cię męczy. Dobra pamięć pomoże twojemu partnerowi zadbać o gospodarstwo domowe i nie będziesz się obawiała, że zapomni o czymś naprawdę ważnym!