logo

Arkana Małe

AS BUŁAW

+ Karta ta symbolizuje inwencję i kreatywność, to siła i energia do podejmowania nowych wyzwań i wchodzenia na nieodkryte jeszcze drogi naszego życia. Zapowiada rozmaite możliwości, pozytywne zmiany w stanie naszego zdrowia, szansę na nową pracę, jak i na miłość, która może przyczynić się do stworzenia nowego życia.

- Odwrócony As Buław to niedostatek energii, brak pomysłów i ogólna niechęć do podejmowania wyzwań, to utrata zarówno chęci do życia, jak i pogorszenie sytuacji życiowej – choroba, poronienie, rozstanie z bliską osobą czy niepowodzenie w pracy.

DWÓJKA BUŁAW

+ Zapowiedź spotkania kogoś, kto wesprze nas w naszej pewności i determinacji do osiągnięcia celu, kogoś sprzyjającemu owocneJ współpracy – realizacji nowego projektu, dokonaniu kompromisu i osiągnięciu harmonijnego efektu. Nowo spotkana osoba to jednak nie tylko pomoc w działaniu, ale i możliwość przeżycia miłosnej przygody – randki czy niezobowiązującego seksu. Dwójka Buław oznacza także dwoistość - prowadzenie podwójnego życia, zawodowego czy osobistego, zarówno gdy harmonizują one ze sobą, jak i gdy stanowią sprzeczność.

- Odwrócona karta to też dwoistość, ale już nie harmonijna. To zachwianie równowagi na wszystkich płaszczyznach życia. Podległość wobec drugiej osoby, niemożność porozumienia i konflikt; to również podjęcie niewłaściwych decyzji i poczucie zawodu z tym związane.

TRÓJKA BUŁAW

+ Zachęta do ryzykowania i podejmowania działania na nowych płaszczyznach, bowiem karta oznacza szansę na powodzenie, poszerzenie horyzontów. To szczęście, które sprzyja odważnym – daje duże możliwości w pracy i w rozwoju osobistym, doskonalenia się i spełniania marzeń. Wymaga jednak zaangażowania i determinacji, bowiem samo szczęście to nie wszystko. Zapewni osobisty sukces i trwałą znajomość z nowymi ludźmi.

- Energia, która nie przyczyni się do sukcesu, słomiany zapał, infantylność i brak dojrzałości. Dziecinna chęć zwycięstwa oparta na egzaltacji i przesadzie, zamiast na skrupulatności i racjonalności. Nadmierna emocjonalność doprowadzająca do dysharmonii w związkach – zdrady, hipokryzji, obłudy.

CZWÓRKA BUŁAW

+ Finalizacja decyzji – zawarcie związku małżeńskiego, ważna uroczystość rodzinna, kupno lub urządzenie mieszkania, podjęcie pracy, która zapewni stabilność finansową i zaspokoi ambicję. Czwórka Buław to ogólnie symbol spełnienia i osiągnięcia dojrzałości.

- Początek rozpadu rodzinnej stabilizacji – kłótnie, zdrady i oddalanie się od siebie bliskich wcześniej osób. Egoistyczne podejście, kłamstwa lub prowadzenie hulaszczego trybu życia sprawiają, że dom przestaje być azylem i oazą spokoju, a staje się miejscem obcym i sprzyjającym potęgowaniu poczucia niepewności i osamotnienia.

PIĄTKA BUŁAW

+ Zapowiedź czasu sporów i chaosu w życiu. Narastanie chęci posiadania władzy nad losem własnym i innych – walka o swoją pozycję, chęć natychmiastowego rozwiązania wszystkich problemów, także tych cudzych. Starcia z innymi to jednak nie tylko kłótnie, ale także owocna rywalizacja lub niespodziewana namiętność. To gwałtowna burzliwość i skłaniający do działania wewnętrzny ogień, które mogą być zarówno pozytywne, jak i negatywne. Piątka Buław może symbolizować burzę i ogień nie tylko przenośnie w stosunku do relacji międzyludzkich, ale i dosłownie – jako potęgę żywiołów.

- Spór i chaos, jednak pozbawiony pozytywnego aspektu gwałtownej namiętności. Kłótnie z bliskimi są o podłożu przyziemnym i są znacznie trudniejsze do rozwiązania. Wiąże się z tym także utrata dominującej pozycji, nieradzenie sobie ze złym nastawieniem innych. Porażki wynikają zarówno z własnych błędów, jak i z przyczyn losowych – ogień, który miał być żywiołem, jest przyczyną nieszczęścia. Można się sparzyć w każdy możliwy sposób.

SZÓSTKA BUŁAW

+ Zabawa i zwycięstwo. Ta karta zapowiada wszystko co najlepsze – sukces i jego zwieńczenie w postaci hucznej zabawy. Może to być imprezowanie w gronie coraz liczniejszych znajomych, jak i rodzinne uroczystości. Dla szczęśliwych par może być to zapowiedź oświadczyn i wesela. Wejście w nowe życie z energią, która zostanie zapamiętana na lata przez wszystkich, którzy będą towarzyszyć.

- Niewłaściwa realizacja życiowego planu, wieszcząca niespełnienie marzenia. Rozpad tego do czego chciało się dążyć, spowodowany własnym lenistwem bądź niedbalstwem, a także zbytnim zadufaniem w swoje możliwości. Nastawienie na własne ego, które w rezultacie przyczynić się może do zerwania z bliskimi osobami – rozstania, rozwody, kłótnie w rodzinie.

SIÓDEMKA BUŁAW

+ Wygrana dla indywidualisty. Karta oznacza sukces na polu inwestowania, sportu czy sztuki, ale tylko tam, gdzie liczy się jeden człowiek – jego unikatowość i własna wytrwałość. Związane może być to także z rywalizacją – braniem udziału w różnych zawodach, testach czy egzaminach – co udowodni odważną wygraną. To także samotność związana z duchowością, odkrywanie własnego wnętrza, poprzez fascynację magią i sferą sacrum.

- Strach przed podjęciem ryzyka. Niewykorzystanie nadarzających się możliwości spowodowane obawą przed reakcją otoczenia. Lęk skłaniający do podjęcia niewłaściwych decyzji – oszustwa, zatajenia, które i tak nie doprowadzą do osiągnięcia sukcesu, a tylko do kłopotliwej sytuacji. Lepiej przestrzegać zasad fair play.

ÓSEMKA BUŁAW

+ Niespodziewany przebieg wydarzeń, zmian, która przewróci nagle świat do góry nogami. Spontaniczne przyjemności i niespodziewane znajomości – flirt i romans, który wybucha nagle i intensywnie. Wygrana, awans lub nieoczekiwana wiadomość – wszystko gwałtowne i ekscytujące, ale w pozytywnym znaczeniu. Wymagana jest jednak dyscyplina bo przełom wiąże się też z nowymi zadaniami.

- Całkowity brak działania lub złe wykorzystanie sytuacji. Pośpiech nie okazał się szybką zmianą na lepsze, a przyczyną zaniedbań i utopijnych planów, które nie miały szansy na spełnienie. Zmiana na gorsze – zwolnienie z pracy, rozstanie lub innego rodzaju problemy. Nawet zdrowie i samopoczucie mogą ulec pogorszeniu.

DZIEWIĄTKA BUŁAW

+ Kolejna karta zapowiadająca sukces dla samotników, jednak sukces przychodzący powoli i stopniowo. Osiągany przez wytrwałość i cierpliwe dążenie do celu. Brak nagłych zmian i uniesień, ale szczęśliwe poczucie bezpieczeństwa na płaszczyźnie zawodowej, jak i duchowej. Niestety silny indywidualizm niekorzystnie wpływa na relacje w związkach – oznacza spory, wzajemną nieufność, a nawet obecność innych osób, które pogarszają sytuację.

- Wydłużona w czasie niechęć do działania, stan apatii lub nawet depresji, powodujący oddalanie się od innych. Roztargnienie, które może doprowadzić do nieszczęścia, błędów w pracy, strat finansowych lub ubytków na zdrowiu. Im więcej nerwowych sytuacji, tym więcej błędów. Błędne koło porażek, które tylko pogłębia stan lęku i niechęci do wszystkiego.

DZIESIĄTKA BUŁAW

+ Wielki sukces i ogrom nowych obowiązków. Długotrwałe starania zwieńczone godną nagrodą, ale i zwiększeniem liczby zadań. Sukces ten nie zapowiada jednak spoczywania na laurach, a dalszą pracę i dążenie do realizowania nowych celów i spełniania obowiązków nie tylko swoich, ale i innych. Przejęcie roli lidera zarówno w pracy, jak i w związku, co prowadzi niestety do pogłębiana dysharmonii. Im większą pełni się role, tym i większą winę ponosi się przy potknięciach.

- Trudna droga do osiągnięcia sukcesu, który i tak nie nadejdzie lub zostanie przypisany komuś innemu. Same przeciwności i utrudnienia uniemożliwiające jakikolwiek rozwój. Próba ratowania sytuacji to walka z wiatrakami, pozbawiona nadziei na pozytywny efekt, prowadzi tylko do niepotrzebnego marnowania energii. Rozwiązaniem może być wkroczenie na nową drogę i zapomnienie o dotychczasowej.

GIERMEK BUŁAW

+ Karta symbolizuje młodą osobę – zmysłową i beztroską – zodiakalnego lwa, barana lub strzelca. Osobę, której uroku nie sposób zauważyć. Ze względu na niefrasobliwość i pewnego rodzaju nadwrażliwość może być to student lub artysta. Z pewnością jednak ktoś, na kogo zawsze można liczyć. Giermek Buław zapowiada również nową możliwość – niespodziewaną wiadomość lub szansę na pracę, najpewniej ze strony kogoś ważnego, z kim od dawna nie utrzymywało się kontaktu. Sytuacja tak jak i zapowiadana przez kartę osoba może okazać się fascynująca, ale i infantylna. W miłości lepiej nie nastawiać się na długotrwały i stabilny związek.

- Oczekiwanie na wiadomość lub odwlekanie decyzji, wynikające z niedojrzałości, lenistwa i dziecinnych błędów. Porażki związane z własnych pomyłek i niechęci do dojrzałego, rozsądnego zachowania. Nieszczęścia typowe dla błędów młodości – nieudane związki, choroby związane ze złym odżywianiem lub usilnym odchudzaniem, a także z wątrobą. Kłopot stanowi własna dziecinność, jak i same kontakty z dziećmi.

RYCERZ BUŁAW

+ Typowy zodiakalny lew – mężczyzna w sile wieku, pełen wigoru i chęci działania. Typ lidera, który wie czego chce i potrafi wytrwale do tego dążyć, nie przejmując się, co myślą o nim inni. Najczęściej niebieskooki blondyn, ale może się przejawić pod innym wyglądem, zawsze jednak zwróci na siebie uwagę swoim silnym, zaborczym wręcz charakterem i odwagą. Stanowi zapowiedź rywalizacji i działania – konieczności wyruszenia z miejsca w celach zawodowych bądź prywatnych. Wszystko nastawione na zmianę na lepsze, na osiągnięcie zwycięstwa.

- Silna osobowość w swoim negatywnym obliczu – prześladowca i despota, który przez miłość własną nie widzi, że krzywdzi ludzi ze swojego otoczenia. Karta zapowiada liczne konflikty i rozstania, kontakty międzyludzkie ulegną całkowitemu rozprężeniu. W kwestii zdrowia będzie konieczność zadbania o serce i układ krążenia.

KRÓLOWA BUŁAW

+ Kwintesencja dojrzałej kobiecości – dominująca, ale troskliwa matka, wierna i oddana przyjaciółka, która twardo stąpa po ziemi, a jednocześnie potrafi zaskakiwać energią i wesołością. Królowa Buław to symbol osobowości fascynującej i wiedzą, i zmysłowością, przez co może przytłaczać osoby, z którymi jest związana, rewanżując to jednak swoim oddaniem i prawością. Karta niesie ze sobą takie natężenie pozytywnych cech, że konieczne jest ruszenie naprzeciw nowym wyzwaniom.

- Symbol kobiety rozkapryszonej i pragnącej być w centrum uwagi, ale nie posiadającej cech, które by to zapewniły. Próba dominacji przebiega więc przy użyciu oszustw, oczerniania innych i igrając z ich uczuciami. Karta przestrzega przed zazdrością, pochopnością osądów i manipulowaniem w odbiorze rzeczywistości.

KRÓL BUŁAW

+ Człowiek sukcesu, energiczny i przywódczy, potrafi racjonalnie planować drogę do osiągnięcia celu. Zodiakalny baran, lekko uparty i starający się wywrzeć wpływ na drugą osobę – partnera zawodowego lub prywatnego. Poza obliczem wpływowego biznesmana, ma jeszcze drugie oblicze – kochanka pełnego miłosnej pasji i niespożytych sił życiowych. Karta zapowiada uniesienia na obu płaszczyznach – zawodowej i erotycznej.

- Zadufany w sobie despota. Powodowany niezdrową ambicją chce osiągnąć sukces nawet kosztem innych. Mężczyźni to dla niego rywale, których trzeba pokonać, a kobiety to tylko narzędzia do zaspokojenia potrzeb seksualnych. Nie przejawia żadnych pozytywnych emocji względem emocji. Karta przestrzega przed takim zachowaniem, bo bez pomocy innych nie ma szans na realizację celu. Kluczem do sukcesu jest wytrwałość, a nie nieczyste zagrywki.

AS DENARÓW

+ Zapowiedź rozpoczęcia zdobywania środków pieniężnych – rozpoczęcie pierwszej pracy lub założenie firmy albo chociaż nastawienie na przyszłe zarobki i oszczędzanie. Jeśli tylko po tym pierwszym kroku nastąpi nastawienie na dalszy rozwój w tej dziedzinie karta może być zapowiedzią przyszłych sukcesów finansowych. Szansa na poprawę statusu majątkowego przekłada się również na inne aspekty życia – polepszenie samopoczucia, zdrowia, kontaktów międzyludzkich.

- Rozpoczęcie finansowych działań, ale w ich negatywnych aspekcie, takim jak nielegalne zdobywanie środków czy transakcje sprzeczne z prawem. To także albo niezdrowe dążenie do gromadzenia środków albo marnowanie ich w bezproduktywny sposób. Brak stabilizacji finansowej niekorzystnie wpływa też na zdrowie, związki i ogólne samopoczucie. Trzeba pamiętać, że pieniądze to nie wszystko.

DWÓJKA DENARÓW

+ Karta zapowiada dodatkowe zyski okupione jednak znacznie większym wysiłkiem – dodatkową pracą, podjęciem nowych zleceń lub projektów. Wysiłek będzie nagrodzony na płaszczyźnie finansowej, niestety życie prywatne na tym ucierpi, chyba, że osoba, z którą jesteśmy związani zna nas na tyle dobrze, że jest w stanie zrozumieć sytuację.

- Dużo pracy i zobowiązań nie wystarczających jednak na wszystkie potrzeby. Zła sytuacja finansowa wynika w błędów własnych, niewykorzystanych szans lub pomyłek. Nieumiejętność pogodzenia życia prywatnego i zawodowego przyspiesza rozpad związku, w którym i tak nie działo się dobrze przez ciągłe kłopoty finansowe.

TRÓJKA DENARÓW

+Szansa na poprawienie swojej sytuacji zawodowej, i co za tym idzie – finansowej. Nie jest to zmiana nagła, ale efekt pracy i wytrwałości – kończenie szkół, zdawanie egzaminów i zdobywanie nowych umiejętności. W nadchodzącym okresie będą jeszcze drobne przeszkody, ale one tylko wzmocnią konsekwencję w realizacji celu. Przy odpowiednim nastawieniu nie ma rzeczy niemożliwych i trzeba odkrywać i pielęgnować talenty. W miłości również wszystko układać będzie się dobrze, ale lepiej nie próbować dominować.

-Trwanie w stagnacji i nieumiejętność poprawienia swojej sytuacji. Brak pieniędzy spowodowany lenistwem i brakiem jakiejkolwiek chęci rozwoju. Nie najlepsze kontakty z innymi, spowodowane zawiścią lub chęcią oderwania się od monotonii, w sposób jednak całkowicie nieprzemyślany.

CZWÓRKA DENARÓW

+ Spokój i poczucie bezpieczeństwa związane z dobrą sytuacją finansową. Możliwość oszczędzania i inwestowania w swój dalszy rozwój, przy jednoczesnym poświęcaniu wystarczającej ilości czasu rodzinie i przyjaciołom. Pełen profesjonalizm i pragmatyzm pozbawiają umiejętności w wyrażaniu uczuć, co stanowi rysę na pozornie idealnej stabilizacji.

- Chęć gromadzenia pieniędzy tak oślepiająca, że traci się przez nią możliwości rozwoju. Pazerność sprawia, że pieniądze stają się obsesją i powodem kłótni. Relacje międzyludzkie sprowadzone są do transakcji – wszystkich da się kupić lub sprzedać. Niestety niewiele można zyskać, gdy świat kurczy się do wielkości monety.

PIĄTKA DENARÓW

+ Karta ostrzega przed zbytnią rozrzutnością, bowiem nadchodzą czasy kiedy sytuacja finansowa ulegnie zdecydowanemu pogorszeniu. Może to oznaczać zwolnienie z pracy, upadek firmy, ale również stracie pieniędzy poprzez trwonienie ich na przyjemności. Prowadzenie hulaszczego życia zuboży nie tylko fizycznie, ale i duchowo – czyniąc człowieka coraz bardziej pustym i przyziemnym. Piątka denarów to jednak nie ostateczny krach, a tylko jego początek – dlatego nie można się poddawać, a odważnie walczyć z przeciwnościami. Nie pozwalać by straty wpływały też na pogorszenie zdrowia i rozpad rodziny.

- Kłopot finansowy znacznie trudniejszy do pokonania, bo pozbawiający chęci pokonywania przeszkód. Zła sytuacja prowadzi do marazmu i obojętności na to, co myślą o nas inni. Trzeba zauważyć własne błędy, zamiast szukać winnych i odbić się od dna zanim upadek będzie za duży.

SZÓSTKA DENARÓW

+ Dobra passa powraca – nie trzeba będzie już zaciskać pasa, bo brak pieniędzy stanie się przeszłością. Wysiłek i poświęcenie w końcu zostaną nagrodzone, zapewnią zabezpieczenie finansowe dla całego otoczenia, także dla tych wszystkich, którym się jeszcze nie poszczęściło. Oznaczać to może organizowanie stypendiów lub fundacji, dawania lub otrzymania nagrody czy niespodziewanego spadku. Przypływ gotówki wprowadzi także spokój w rodzinie – może przyczynić się do sformalizowania związku, wspierania krewnych.

- Zawiść i niechęć do wszystkich, którym powodzi się lepiej niż nam. Wydawanie więcej niż na to stać i nierozsądne lokowanie kapitału doprowadzą do problemów finansowych, a ciągłe spory o finanse tylko utrudniają ich rozwiązanie. Wyrachowanie w relacjach międzyludzkich, że nam nikt również nie będzie chciał pomóc.

SIÓDEMKA DENARÓW

+ Zapowiedź sukcesu, jednak nie nagłego zwrotu sytuacji, ale długotrwałego dążenia do celu. Lata nauki, zdobywania umiejętności i podejmowania przemyślanych decyzji zaczynają owocować sukcesami. Podążając dalej tą samą drogą drobnych zwycięstw będzie coraz więcej i będą zapewniać stabilność i szczęście na wszystkich możliwych płaszczyznach, szczególnie na polu naukowym. Każde działanie musi być podjęte rozsądnie, bez pośpiechu i zachłanności. W relacjach z bliskimi powinniśmy jednak dopuścić do głosu uczucia, bo chłodna kalkulacja i racjonalizm w tym przypadku nie sprawdzą się najlepiej.

- Rozbieżność między planowanym sukcesem, a rzeczywistością przynosi zgorzknienie i zawód. Praca nie sprawia radości, przyszłość jawi się w czarnych barwach, a osiągane zyski są niewystarczające. Pochopność i sybarytyzm doprowadzają do podejmowania złych decyzji i jednocześnie do poczucia beznadziejności i zobojętnienia. Chęć łatwych zysków może skłonić do hazardu i odizolowania się od tych, o których powinniśmy dbać.

ÓSEMKA DENARÓW

+ Karta oznacza kontrolowany sukces – osiągany stopniowo i zgodnie z planem. Nie musi być to nic spektakularnego – ale budowanie szczęśliwej rodziny, zarówno jeśli chodzi o relacje międzyludzkie, jak i sytuację materialną. Ósemka Denarów może też zapowiadać otworzenie własnej działalności czy otrzymanie zasłużonego awansu. Nie można jednak spocząć na laurach, a tylko dalej zachować przezorność.

- Pragnienie osiągnięcia natychmiastowych zysków. Poświęcenie wszystkiego pracy, którą przez pośpiech i zachłanność wykonuje się niedbale i bez odpowiedniego przygotowania. Podjęcie większej ilości zadań nie oznacza większego sukcesu, a tylko rozdrażnienie z niemożności wywiązania się z licznych obowiązków. Przepracowanie wpłynie negatywnie też na zdrowie i ogólne samopoczucie. Brak czasu dla bliskich zachwieje harmonią w stosunkach rodzinnych.

DZIEWIĄTKA DENARÓW

+ Dojrzałość, pewność siebie i sukces wewnętrzny – pokonanie własnych słabości lub osiągnięcie duchowej równowagi. Przyczyni się to nie tylko do zdobycia korzyści materialnych, ale i do bycia wzorem do naśladowania. Inni docenią samodzielność i odpowiedzialność, niestety nie przełoży się to na szczęśliwe związki. Chęć spotkania doskonałego partnera prowadzić będzie do rozczarowania rzeczywistością.

- Zatracenie się w dążeniu do gromadzenia pieniędzy. Złamanie wszystkich możliwych zasad i przekroczenie granic, byle tylko osiągnąć jak największe zyski. Prowadzić to może do oddania wszystkiego byle tylko zarabiać – oznaczać to może zarówno sprzedawanie własnego ciała, jak i działalność nielegalną lub całkowite poddanie się innej osobie. Wyrachowanie i interesowność tylko pogarszają sytuację, bo zniechęcają do nas ludzi z otoczenia, czyniąc nas samotnymi, przygnębionymi, często jeszcze chorymi.

DZIESIĄTKA DENARÓW

+ Lata urodzaju, który spadł na nas niczym manna z nieba. Może być to niespodziewany spadek, intratne małżeństwo lub wygrana. Dziesiątka Denarów to także zapowiedź zmian na gruncie rodzinnym – nagły przypływ gotówki pozwala na urządzenie swoich czterech ścian, by rozpocząć tam życie z nowo założoną i powiększającą się rodziną. To życie wybrańców losu, którym obce są problemy finansowe.

- Brak pieniędzy wpływa negatywnie na relacje międzyludzkie. Ewentualne spadki mogą okazać się powodem rozpadu więzi rodzinnych, chęć poślubienia osoby o innym statusie społecznym kończy się waśnią obu rodzin. Sytuację pogarszają jeszcze niespodziewane wydatki jak edukacja dzieci, choroba.

GIERMEK DENARÓW

+ Osoba młoda, ale nad wyraz rozważna – myśląca praktycznie i nie podejmująca pochopnych decyzji. Typ wzorowego ucznia, prymusa, który ciągle poszerza swoją wiedzę. Dzięki takiemu podejściu jest to osoba samodzielna i godna zaufania. Ma dobre serce, dzięki czemu jest wrażliwy na piękno i chętny do pomagania innym. Karta zapowiada pomyślność na polu zawodowym lub naukowym – zdanie testów, przejście rozmowy kwalifikacyjnej do nowej pracy. Trzeba tylko dalej wytrwale podążać w obranym kierunku i realizować cel. Nie dotyczy to jednak miłości, stałego związku nie można się spodziewać, ale liczne zauroczenia i pożądanie.

- Osoba rozpieszczona i infantylna przyzwyczajona do tego, by zawsze ktoś ją we wszystkim wyręczał i jej nadskakiwał. Od takiego człowieka nie można liczyć na żadną pomoc, sam niczego z lenistwa nie osiągnie i nigdy nie poświęci niczego dla kogoś innego. Niestety niczego nie da się osiągnąć cały czas opierając się na oszustwach i działaniach niezgodnych z prawem. Podobne zasady przekładają się także na związki – wykorzystywanie drugiej osoby, igranie uczuciami, zdrady. Wyszukiwanie na siłę problemów zdrowotnych i uzależnienie od leków.

RYCERZ DENARÓW

+ Ciemnooki brunet w kwiecie wieku – zrównoważony i ustabilizowany. Wzór przyjaciela i męża, przestrzegający ustalonych zasad, potrafiący dobrze radzić sobie w życiu i preferujący ciszę i porządek. Karta niesie zapowiedź pozytywnych, ale poważnych wydarzeń – awansu, podróży służbowej lub znaczącego prezentu – wszystko dokładnie przemyślane i przekalkulowane. Silna osobowość w związku prowadzi do dominacji, ale romans jest za to namiętny i zapadający w pamięć na długo.

- Krytykant bez pasji w życiu i chęci dokształcania się. Próżniak, który własną ignorancję tłumaczy winą innych lub przeciwnościami losu. Nie ma własnego zdania więc bezmyślnie poddaje się obcym opiniom. Karta jest ostrzeżeniem przed nadchodzącymi wydarzeniami, które nie będą pozytywne – bezrobocie, niepowiedzenie w szkole, straty finansowe, często z niezależnych od nas przyczyn, a wszystko potęgowane obawą przed wzięciem losu w swoje ręce. Podjęcie nowych decyzji nie powinno jednak oznaczać zmiany miejsca, bo w chwili obecnej może to się źle skończyć. W zdrowiu i miłości również nie będzie działo się dobrze. Nudzie będą towarzyszyć problemy z uzależnieniami i z hormonami.

KRÓLOWA DENARÓW

+ Piękna i zadbana kobieta, o ciemnych włosach i oczach, której wiek pozostaje tajemnicą. Odpowiedzialna i gotowa do pomocy, przygotowana na wszystkie codzienne sytuacje, dzięki czemu zachowuje zawsze spokój i nie poddaje się emocjom. Wzorowa gospodyni i matka – opiekuńcza i wrażliwa, pracowita i zaradna. Otacza miłością i chroni nie tylko dzieci, ale wszystkich bliskich ze swojego otoczenia. Karta daje nadzieję na poprawę i ustabilizowanie sytuacji finansowej – odzyskanie poczucia pewności i harmonii w rodzinie. To szansa uzyskania pomocy od kobiety, a także zadbanie o ognisko domowe, w którym może pojawić się nowy członek rodziny.

- Kobieta sukcesu, która wszystko poświęciła pracy, przez to zapomniała już o troszczeniu się o innych i dbaniu o ich potrzeby. Pragnie tylko odnosić korzyści materialne, zapominając o uczuciach i rozwoju duchowym. Żądza zysku nie sprzyja jednak interesom, bo nie potrafi rozsądnie zarządzać pieniędzmi – nieporadnością naraża prowadzoną działalność. Karta Królowej Denarów niesie ze sobą rozczarowania i frustrację powodowaną ciągłymi porażkami. Brak stabilności majątkowej przeplata się z wahaniami nastrojów i chęcią manipulowania. Niemożność zajścia w ciążę również nie poprawi więzi z bliskimi, a problemy z kośćmi tylko potęgować będą ogólne rozgoryczenie.

KRÓL DENARÓW

+ Niemłody już mężczyzna, doświadczony i będący autorytetem, a jednak ciągle jeszcze posiadający energię do działania i chęć czerpania radości z życia. Zdobyta mądrość i obeznanie w sprawach zawodowych czynią go osobą dominującą, ale nie kontrolującą – pozostaje empatyczny, dobrze wychowany i uczynny. Dodatkowo poza inteligencją przejawia jeszcze dobry gust i zainteresowanie sztuką. Spotkanie takiego właśnie człowieka zapowiada ta karta. Kogoś, kto będzie potrafił doradzić w sprawach finansowych i przyczynić się do sukcesu. Będzie to wierny druh i kochanek, szczery, obyty i zapewniający poczucie bezpieczeństwa.

- Rekin biznesu, dla którego pieniądze stanowią centrum świata. Osiąga sukces, ale przy użyciu podstępu, nieuczciwych metod i prób wykorzystywania inych. Nie potrafi odpowiednio zachowywać się przy innych, przez co traci szacunek, zarówno obcych, jak i własnej rodziny. Oznacza despotycznego przełożonego, który zrzuca wszystkie swoje obowiązki na podwładnych, kogoś, kto większą wagę przywiązuje do formalności niż ludzkiej wrażliwości i wyrozumiałości. Karta przestrzega przed zaślepieniem pieniędzmi, co grozi popadnięciem w nielegalną działalność lub wręcz popadnięcie w długi. Nie wolno ulegać też partnerom, bo okażą się despotami skłonnymi do znęcania się fizycznego i psychicznego. Lepiej zadbać o zdrowie, żeby nie odezwały się problemy z układem pokarmowym.

AS MIECZY

+ Symbol błyskotliwości, możliwości doskonalenia i dojrzałości duchowej. To także opieranie się na rozumie, świadome podejmowanie decyzji i niezależność wynikająca z umiejętności odpierania cudzych argumentów. Karta zapowiada nagrodę na polu naukowym lub zawodowym. Nie uleganie wpływom i walczenie o swoje zdanie jest jak najbardziej słuszną postawą. Umiłowanie logicznego myślenia umocni też związek, który funkcjonować będzie na partnerskich zasadach.

- Zapowiedź umysłowego otępienia, zarówno jako choroby, jak i zwykłego lenistwa lub niechęci do podejmowania przemyślanych decyzji. Poddawanie się wpływom innych, próba rozwiązywania problemów nieuczciwymi sposobami, by osiągnąć cel jak najmniejszym kosztem. Apatia i poczucie bezsilności mogą prowadzić do skrajnego rozwiązania w postaci chęci odebrania sobie życia. Karta sugeruje również możliwość przejścia operacji lub fizycznego, a także psychicznego, skrzywdzenia. Między ukochanymi będzie dochodzić do ostrych sporów i wzajemnego ranienia się.

DWÓJKA MIECZY

+ Dwa mecze to symbol zarówno równowagi, jak i konieczności podjęcia decyzji. Stajemy przed wyborem i by osiągnąć harmonię konieczne jest rozsądne wybranie jednej możliwości, nawet jeśli dotychczas stanowiło to wyzwanie. Nie można dłużej uciekać przed problemem. Cierpliwe i rozważne wykonywanie obowiązków otworzy możliwość awansowania w pracy. Trzeba tylko wyjść z marazmu w kwestii zawodowych i uczuciowych – strach i tłumienie emocji w niczym nie pomogą.

- Sparaliżowanie ze strachu, które uniemożliwia wyjście z trudnej sytuacji. Karta zapowiada nieszczęście związane z drugim człowiekiem – może to być wiadomość o czyimś wypadku lub śmierci, rozczarowanie drugą osobą czy odkrycie czyjejś niewierności, zakończone rozstaniem. To także niechęć do skorzystania z pomocy.

TRÓJKA MIECZY

+ Karta oznacza ból i jego pokonanie, rozczarowanie i zapomnienie. Nieszczęśliwa miłość, zauroczenie niewłaściwą osobą zdarza się każdemu, ale sedno tkwi w tym, że nie rozpamiętywać przeszłości. Trójka Mieczy symbolizuje właśnie takie wejście na drogą drogę. Dla rozwoju umysłowego karta symbolizuje dobrą pamięć, nową wiedzę i zdolności retoryczne.

- Rozpamiętywanie minionych wydarzeń i zjadliwe przypominanie o czyichś błędach. Wypominanie pomyłek, rozsiewanie plotek i szydzenie z innych. Wszystko to sprowadza do osamotnienia i zniechęcenia innych do prób udzielenia pomocy. Odizolowanie prowadzi też do zagłębiania się we własną przeszłość, jednostajne analizowanie wszystkich decyzji i trwanie w odrętwieniu. Ostrzeżenie przed chorobami, szczególnie związanymi z pamięcią.

CZWÓRKA MIECZY

+ Samotność wynikająca z chęci samodzielnego działania lub też przeciwności losu. Sytuacja zmusza do poukładania życiowych spraw - trzeba działać, ale z rozmysłem i bez pośpiechu, a wszystko samo się ułoży. Przyszłe plany mogą być bardzo poważne, jak decyzja o zawarciu związku małżeńskiego, budowanie domu, przemyślenie dalszego życia. Racjonalność doprowadzi nas do spokoju i poczucia bezpieczeństwa, ale do pełni szczęścia potrzebne są również chwile szaleństwa.

- Pragnienie rozwiązania wszystkich problemów jak najszybciej – bez przemyślenia sytuacji. Niechęć z odwrócenia się od przeszłości i próbowania czegoś nowego, rozpamiętywanie zdarzeń, które już minęły i nie ma potrzeby by do nich powracać. Wszystko to tylko przytłacza i kumuluje stresujące sytuacje. Zdrowie także ulega pogorszeniu i wymagać może nawet hospitalizacji – zwłaszcza jeśli chodzi o problemy z górnymi drogami oddechowymi. Rodzina nie okazuje wsparcia, a z partnerem łączy już tylko strach przed byciem opuszczonym.

PIĄTKA MIECZY

+ Zapowiedź porażki lub stania się ofiarą czyjejś przebiegłości i złośliwości. Ktoś uczynić z nas może kozła ofiarnego, obarczonego błędami innych. Karta ostrzega przed takimi osobami, które nas mogą zranić, zdradzić i jeszcze oczernić przed całym otoczeniem. Na dłuższą metę sprawa zostanie rozwiązana i wszystko powróci do odpowiedniego porządku, ale cierpienie związane z pomówieniem zostanie przez pewien czas. Konieczne będzie nowe podejście do życia – zejście na ziemię i rozsądne zachowanie, by nie dawać się już manipulować przez innych. Nadmierne marzycielstwo wpływa też na miłość, która jest wyidealizowana i przez to całkowicie nierealna.

- Życiowe pomyłki i natężenie błędów, z rezultatami których będziemy się musieli zmierzyć. Będzie to bolesne szczególnie dlatego, że z porażką wiąże się rozczarowanie przyjaciółmi. Pogorszenie nastąpiło z winy kogoś, na kim polegaliśmy, a kto wykorzystywał nas, oczerniał lub okłamywał. Pogodzenie się z tym nie nastąpi od razu, zostanie w nas żal i nieufność, która przez pewien jeszcze czas będzie rzutowała na związki.

SZÓSTKA MIECZY

+ Odnowa zarówno cielesna, jak i duchowa. Spotkanie nowej osoby, która pomoże zapomnieć o problemach przeszłości. Nowa szansa postawiona przed nami przez los. Dawne spory mają okazję być rozwiązane, a błędy wybaczone, dzięki czemu może rozpocząć się okres stabilizacji. Także samo podejście do życia staje się optymistyczne i zrównoważone, co pozwala na rozwijanie artystycznych zdolności, pełnemu oddaniu się sztuce. W sprawach miłosnych dalej będzie towarzyszyć nam cierpienie spowodowane niedawnym rozstaniem, ale powoli wszystko będzie wracało do normy, tak w sprawach sercowych, jak i zdrowotnych.

- Nieudane próby zerwania z przeszłością, ciągłe rozpamiętywanie i powracanie myślami do tego, co minęło. Niechęć do zmiany sytuacji i odnalezienia się w nowym otoczeniu. Poczucie bezradności i rozgoryczenie niekorzystnie wpływają na więzi rodzinne, swoje osobiste problemy przerzuca się na innych i w nikim nie można odnaleźć wsparcia. W zdrowiu również następuje załamanie.

SIÓDEMKA MIECZY

+ Nieudane próby wyjścia z sytuacji, pomnażanie planów, bez racjonalnego przemyślania. Ciągłe dyskusje i bezproduktywne pomysły – sprawianie wrażenia osoby rozsądnej i zaradnej, a jednoczesne wykręcanie się od odpowiedzialności. Chęć zaprezentowania się w jak najlepszym świetle, nawet jeśli konieczne będzie złamanie zasad uczciwego współzawodnictwa. W związkach również nie dojdzie do znaczącego przełomu – relacje pozostaną na etapie koleżeńskich pogaduszek.

- Zapowiedź intryg i nieuczciwej rywalizacji opartej na oszczerstwach i próbach upokorzenia przeciwnika. Niedojrzałe podejście i niedocenienie rywala odwróci się przeciw nam. W podobny sposób układać się będą relację z partnerem – wyjdą na jaw ukrywane sekrety, co wzbudzi zazdrość i wzajemną niechęć.

ÓSEMKA MIECZY

+ Symbol osamotnienia we współczesnym świecie, wirtualną rzeczywistość i nieumiejętność funkcjonowania w prawdziwym świecie. Nieumiejętność przezwyciężenia strachu przed kontaktami z ludźmi potęgować tylko będzie wyalienowanie i frustrację. Próba kontaktu z ludźmi przyniesie jednak zaskakujące efekty i poprawę sytuacji. W aspekcie cielesnym karta związana jest z porodem – i jego przykrym aspektem, bólem , a nawet stratą dziecka.

- Pokonanie własnych słabości i strachu przed nawiązywaniem kontaktów. Znalezienie nowego poglądu do życie i odważne realizowanie go. Zwiastować to będzie sukces zarówno w pracy, jak i w miłości – nie trwały, ale za to spektakularny.

DZIEWIĄTKA MIECZY

+ Całkowite psychiczne załamanie – odizolowanie się od świata i przypominanie sobie wszystkich popełnionych błędów. Rodzi to świadomość własnej beznadziejności i jeszcze bardziej pogłębia depresyjny stan. Pesymizm uniemożliwia jakiekolwiek działanie, a brak snu i zadbania o siebie mogą doprowadzić do chorób – szczególnie kobiecych przypadłości. Trzeba więc zacząć zwracać uwagę na swoje potrzeby, zamiast obwiniać się o wszystko, łącznie z tym, co nie miało miejsca. Czynienie z siebie męczennika nie poprawi sytuacji – potrzebna jest stanowczość, nawet z lekką dozą egoizmu. Pomoże to również odnaleźć partnera i przestać uważać, że bliskie osoby są człowiekowi niepotrzebne.

- Stopniowe pojawienie się optymistycznych myśli i wychodzenie ze stanu depresji. Znalezienie szansy na odmianę lub osoby, która pomoże zapomnieć o przeszłości – będzie to jednak pomoc tylko w płaszczyźnie zawodowej, bo w miłości dalej nie zostanie odnaleziony spokój. Praca wynagrodzi trudne chwile – da możliwość rozwoju, komfort psychiczny i poczucie samowystarczalności.

DZIESIĄTKA MIECZY

+ Kulminacja cierpienia i doświadczania przykrości, zakończona stratą, a nawet czyjąś śmiercią. Rosnący ból i liczne przeszkody przyczyniły się jednak do wzmocnienia charakteru i zdeterminowania, dzięki czemu uda się porażki przekuć w sukcesy finansowe. Dalsza edukacja i lepsza praca stoją otworem, ale rozwój naukowy spowodują zdystansowanie się w miłości – beznamiętność i rozczarowanie.

- Nagła przeszkoda lub ból wywołany przez przykre zdarzenie. Cierpienie będzie na szczęście krótkie, jeśli tylko nie poddamy się rozpamiętywaniu go, a wykorzystamy jako bodziec do zmienienia czegoś w naszym życiu. Nic tak nie umacnia człowieka jak walka z przeszkodami i z takim właśnie podejściem musimy kroczyć przez życie, by kłopoty nie powracały. Nie sprawdza się to jednak w miłości, gdyż burzliwe związki po pewnym czasie stają się zbyt męczące by mogły przetrwać.

GIERMEK MIECZY

+ Młoda i ciekawa życia osoba, odrobinę impertynencka, zaskakująca spostrzegawczością i umiejętnością oczarowania otoczenia. Niestety także płytka i szybko poddająca się, przez zdobywana przez nią wiedza jest zawsze niepełna, a znajomości krótkie i pozbawione dojrzałego zaangażowania. Karta oznaczać może uzyskanie ciekawych informacji, plotek, a także szansę poznania wielu nowych osób. Znajomości będą gwałtowne i skomplikowane przez ciągłe nieszczere zachowania, prowadzące do sporów i przewagi psychicznej jednej z osób. Na brak emocji nie będzie można narzekać.

- Pozer i bajerant, oczaruje każdego, ale nigdy nie będzie można mu uwierzyć. Wszystkich okłamuje, ale sam nie pozwoli sobie na podobne traktowanie, staje się wtedy złośliwy i wręcz okrutny. Nie potrafi odważnie podjąć działania, ale podstępnie rozsiewa oszczerstwa i wprowadza zamęt. Karta ostrzega przed takimi właśnie ludźmi, bo przyczynią się oni do przykrej sytuacji – licznych niedomówień, nieporozumień z bliskimi. Zdrada lub kłamstwo może pojawić się zarówno ze strony kochanka, jak i przyjaciela czy partnera biznesowego. W zdrowiu trzeba uważać na układ oddechowym, najlepiej więc pomyśleć o rzuceniu palenia.

RYCERZ MIECZY

+ Mężczyzna lub kobieta po trzydziestce – wystarczająco dorosła by imponować dojrzałością, a jednocześnie na tyle młoda by nie stracić jeszcze temperamentu i chęci do doznawania intensywnych przeżyć, szczególnie tych związanych z pogłębianiem wiedzy, zdobywaniem doświadczenia i poszerzaniem własnych horyzontów. Siła charakteru wiąże się także z porywczością i nieumiejętnością przyznania się do winy. Dlatego karta ostrzega przed sporami w związkach, bo ktoś będzie musiał nauczyć się przepraszania lub wybaczania. W życiu pojawi się za to wiele innych pozytywnych możliwości, które podejmiemy bez zastanowienia.

- Cham i arogant, który prowokuje do sporów by móc udowadniać swoją rzekomą wiedzę i doświadczenie. Nigdy nie można na nim polegać, bo jego zachowania są nieprzemyślane, a charakter bardzo zmienny. Karta niesie ryzyko spotkania kogoś takiego, kto zrani, wykorzysta i pozostawi nagle. Nagła zmiana życiowa, jednak z przykrym rezultatem – pochopna i prowadząca do skrzywdzenia siebie lub kogoś innego. To także błędy, które sami możemy popełnić, jeśli za bardzo zawierzymy we własne możliwości, a chęć osiągnięcia sukcesu przyćmi nam ludzi. Machiaweliczne podejście zapewni zwycięstwo, ale kosztem miłości i przyjaźni.

KRÓLOWA MIECZY

+ Starsza, stateczna i samotna kobieta, która owdowiała lub rozstała się z mężem. Życie nauczyło ją podejmować rozsądne decyzje i nie poddawać się trudnością losu, dzięki czemu cieszy się szacunkiem otoczenia. Docenić trzeba jej charakter, wiedzę i samowystarczalność. Chętnie udziela rad, ale jako prawdziwa bizneswoman nie daje się wykorzystywać i kieruje się twardą logiką, a nie emocjami. W pracy są to niewątpliwe zalety, niestety w życiu rodzinnym czyni ją to nieobecną. Królowa Mieczy to symbol oschłość wynikającą z trudnych przeżyć, doświadczenie straty lub zranienia, co utrudnia kontakt z innymi. Każdej chwili szaleństwa będzie towarzyszyć przygnębiająca świadomość ulotności radosnych chwil.

- Przebiegła osoba, potrafiąca z premedytacją wykorzystać swoje atuty by osiągnąć cel. Wywiera na wszystkich nacisk, wzbudzając litość swoją uczuciowością, która tak naprawdę jest fałszywa i wyolbrzymiona. Szczere uczucia są jej całkowicie obce, nawet w stosunku do najbliższych – czyni ją to złą matką, żoną i przyjaciółką, na której nie można polegać. Nawet jeśli wszystkie te cechy wynikają z doświadczonych przykrości, to ich wielkość jest już nie do wytłumaczenia. Karta oznacza także nadchodzące kłopoty, uwikłanie się w niezdrową relację z kimś, kto nas wykorzystuje i unieszczęśliwia. Trzeba uważać na towarzystwo, w którym się przebywa, a także na nerki, by chociaż zdrowie się nie pogorszyło.

KRÓL MIECZY

+Siwowłosy mężczyzna – wzór do naśladowania, stateczny i pełen godności. Osoba, do której w razie kłopotów zawsze można się zwrócić – nie odmówi pomocy, a jego rady będą przemyślane i pewne. Typ naukowca, wykonującego ważne zawody, gdzie może wykorzystać swoje intelektualne możliwości oraz służyć wsparciem. Jako przywódca, nauczyciel czy szef jest idealny, niestety racjonalizm przekłada też na sferę uczuć. Związki z taką osobą są wykalkulowane i pozbawione miłosnych uniesień. Takie relacje zapowiada właśnie ta karta. Chociaż namiętnego romansu nie będzie, to sytuacja będzie ustabilizowana.-Despotyczny mężczyzna, który myśli, że dojrzały wiek zapewni mu szacunek innych, bez potrzeby wykazywania się odpowiednimi cechami. Mimo że w wielu sytuacjach się myli, narzuca swoje zdanie innym. By osiągnąć cel potrafi oszukiwać i wyzyskiwać innych. Karta symbolizuje problemy wynikające ze spotkania właśnie z takim człowiekiem – egocentrykiem, który myśli, że wszyscy będą mu się podporządkowywać. Niestety będzie to, ktoś od kogo jesteśmy zależni - przełożony, urzędnik lub nauczyciel, a nawet partner, który tyranizować będzie swoimi irracjonalnymi podejrzeniami i brakiem szczerych uczuć. Wszystko to będzie ograniczać naszą wolność, a nawet problemy ze zdrowiem mogą dosłownie pozbawić nas oddechu.

AS KIELICHÓW

+Karta, o którą każdy chciałby zobaczyć podczas układania tarota, oznacza ona bowiem spełnienie we wszystkim, o czym człowiek marzy. Powodzenie w pracy, na przykład awans lub podwyżkę. Spotkanie nowej miłości lub odżycie dotychczasowej, poprzez zaręczyny lub poczęcie dziecka. Dzięki tej karcie wiemy, że niedługo spotka nas coś wspaniałego.-Odwrócona karta oznacza stratę – odejście ukochanej osoby lub niezwracanie na nas uwagi osoby, w której jesteśmy zakochani. Karta przepowiada rozmaite miłosne rozczarowania – krótkotrwałe związki, które nie mają szans, a pozostawią w nas tylko rozczarowanie lub niesmak wobec samych siebie. Oznaczać może samotność i zamknięcie się we własnym świecie wyobraźni.

DWÓJKA KIELICHÓW

+Karta oznacza więź między dwiema osobami. Może zapowiedzieć niespodziewaną randkę lub pogodzenie się z kimś, z kim relacje w ostatnim czasie uległy pogorszeniu. W pracy może się okazać, że będziemy mieli szansę na owocną współpracę z kimś nowym lub założymy spółkę ze znajomą osobą. Ważne, że w naszym życiu będzie ktoś, z kim będziemy zgodnie współpracować i wyjaśnimy wszystkie niezgodności.-Odwrócona dwójka pucharów zwiastuje problemy w relacjach międzyludzkich. Nadmierną naiwność, uleganie uczuciom i popełnianie przez to błędów lub wprost przeciwnie – próba zdominowania drugiej osoby, co również kończy się kłótnią. Ludzie, którzy pojawią się na naszej drodze okażą się fałszywi i humorzaści, współpraca z nimi będzie dla nas nieprzyjemna.

TRÓJKA KIELICHÓW

+Zapowiedź stabilizacji w związkach i w rodzinie. Wspólne uroczystości, jak radość z czyjejś ciąży bądź narodzin dziecka, wnosi atmosferę szczęścia i zabawy. Wszystkim dookoła udziela się pogodny nastrój. Kłopoty zostają rozwiązane, a spory odchodzą w zapomnienie. Sytuacja będzie sprzyjała rozwojowi artystycznemu.-Zaburzenie rodzinnej harmonii przez niepohamowanie namiętności do kogoś innego. Wpływ osoby trzeciej na stabilny związek. Silne emocje i pożądanie nie tylko mogą doprowadzić do rozstania z dotychczasowym partnerem, ale mogą też namieszać we wszystkich relacjach z bliskimi. Odwrócona karta trójki pucharów zapowiada też problemy w pracy, przez to, że współpracownicy prowadzą nieuczciwe gry.

CZWÓRKA KIELICHÓW

+Czwórka pucharów zapowiada nudę, przypomina, że w naszym życiu nie dzieje się nic, że straciliśmy chęć jakiegokolwiek rozwoju i pragnienia zmian. Nasza praca nie jest już żadnym wyzwaniem, w związku już dawno wygasła namiętność, wszystko zastąpiła rutyna i przyzwyczajenie. Pesymistyczne patrzenie na przyszłość, musi zostać zastąpione odwagą i pragnieniem wyjścia z apatii.-Odwrócona karta właśnie wprost przeciwnie oznacza nadchodzące zmiany. Zapowiedź nowych wyzwań, zarówno towarzyskich, jak i zawodowych. Wyrwiemy się z relacji, które nas przytłaczają i znajdziemy nowe, które napełnią nas energią do kolejnych zmian. Niestety nowy tryb życia może lekko odbić się na naszym zdrowiu przez nadmierne szaleństwa żywieniowe.

PIĄTKA KIELICHÓW

+Niestety nie jest to szczęśliwa karta, zapowiada łzy związane z czyjąś stratą. To rozpad rodziny i domu, czasem też dosłownie awaria w mieszkaniu, najczęściej dotycząca rur czy kanalizacji. Oznacza również nadmierne opłakiwanie nieudanego związku, powinna być bodźcem do wprowadzenia zmian w życiu – wyżalenia się i zaczęcia od nowa poszukiwania miłości.-Odwrócona karta piątka pucharów jest kartą bardzo dwuznaczną. Oznacza zarówno trwanie w związku, który jest nieudany, jak i niesie ze sobą szansę na zmianę w życiu. Karta musi skłonić do czujności w relacjach międzyludzkich, nie tylko osobistych, ale i firmowych, bo przestrzega przed dawaniem się wykorzystywać i manipulować.

SZÓSTKA KIELICHÓW

+Karta oznaczająca harmonię w rodzinie – to apogeum szczęścia między członkami rodziny, wzajemnego zaufania, uczucia i poczucia bezpieczeństwa. Może oznaczać zbliżające się uroczystości, jak ślub czy chrzciny, które jeszcze bardziej zbliżą do siebie rodzinę. Relacje między krewnymi będą coraz lepsze, spory zostaną rozwiązane, utracone kontakty naprawione. Może odezwać się ktoś z kim straciliśmy już kontakt, a odnowiona znajomość przyniesie wspomnienia za szczęściem minionych lat.-Zatrzymanie się na wspomnieniach z minionych lat, powstrzymujące możliwość rozwoju. Nieumiejętność oceny sytuacji sprawia, że tkwi się w poczuciu, że kiedyś było lepiej, a teraz na wszystko jest już za późno. Karta przestrzega przed uzależnieniem od cudzych opinii i własną niepewnością. Trzeba wyrwać się ze stanu użalania się nad sobą i skupieniu na własnym rozwoju, z dala od nadopiekuńczej, despotycznej rodziny czy nieszczerych znajomych.

SIÓDEMKA KIELICHÓW

+Karta sprzyjająca artystom, oznacza bowiem nadejście okresu niezwykle kreatywnego, pełnego nowych doznań i twórczych sił. Niestety może to się wiązać z popadnięciem w uzależnienia od rozmaitych używek, jak i ślepe zapatrzenie w marzenia bez racjonalnej próby ich zrealizowania. Miłość w tym czasie nie przyniesie długiego szczęścia, ale będzie nośnikiem silnych emocji, które idealnie nadają się na przełożenie ich na twórczość.-Odwrócona siódemka pucharów to zerwanie z idealizmem i podjęcie w końcu przemyślanych decyzji. Zrezygnowanie ze snucia coraz to nowych planów na rzecz ciężkiej pracy w dążeniu do zrealizowania jednego, precyzyjnie określonego celu. Rozmarzenie może się jednak przemienić w pracoholizm i poświęcenie wszystkich relacji międzyludzkich karierze. Takie nastawienie sprawi, że miłość okaże się rozczarowaniem.

ÓSEMKA KIELICHÓW

+Zakończenie rosnącej nerwowej sytuacji i niepewnych relacji. Karta oznacza, że wreszcie wszystkie sprawy zostaną rozwiązane – w sposób radykalny i niespodziewany. Zmiany będą dotyczyć każdej płaszczyzny życia, poszukiwanie nowej pracy, zerwanie z dotychczasowym partnerem, rozpoczęcie nowego trybu życia. Potrzeba spojrzenia na wszystko z nowej perspektywy. Może to doprowadzić do potrzeby doznania całkowicie nowych doznać – na przykład na polu seksualnym, jak trójkąt miłosny.-Brak wszelkich zmian, trwanie w sytuacji, która nas nie zadowala, ale pozostajemy w niej z przyzwyczajenia. Niechęć do spróbowania czegoś nowego i zaryzykowania w porzuceniu dotychczasowego stylu życia. Cierpliwe znoszenie pracy, która nudzi lub partnera, do którego nic już nie czujemy.

DZIEWIĄTKA KIELICHÓW

+Bardzo pomyślne ustabilizowanie w życiu – spełnienie marzeń w życiu rodzinnym, szczególnie na tle finansowym, dzięki wygranej lub zdobyciu dobrzej płatnej posady. Także w miłości wszystko będzie układać się szczęśliwie, bez żaru namiętności, ale za to w harmonii i spokoju. Relacje innymi także staną się tylko i wyłącznie pozytywne. Żadne problemy nie będą pojawiać się również w kwestii zdrowia.-Rozleniwienie po chwilowych sukcesach. Zadufanie w sobie i myślenie, że można już niczego nie robić i z pogardą patrzeć na innych. Zaślepienie chciwością i dążeniem do bogactwa zniechęca bliskich ludzi i skazuje na samotność oraz krytykę innych. Stawianie siebie w centrum wszechświata potęguje egoistyczną postawę i ocenianie wszystkiego przez pryzmat własnych korzyści. Może doprowadzić to także do problemów zdrowotnych przez uleganie złym nawykom żywieniowych i nadmierne korzystanie z różnych używek.

DZIESIĄTKA KIELICHÓW

+Karta zapowiada, że osiągniemy pełnię szczęścia w codziennych płaszczyznach życia. Będzie to szczęście dojrzałego człowieka, czyli lubiana i dobrze płatna praca, jak i założenie rodziny, dającej poczucie bezpieczeństwa. Każdy cel, który stawia sobie przed sobą dorastający człowiek zostanie spełniony. Nadejdzie czas harmonii i stabilnego szczęścia, wśród bliskich i szczerych osób.-Rozminięcie marzeń i realności. Problemy w osiągnięciu celu i rozżalenie z tym związane. Karta ta to także zapowiedź zniechęcenia jakie nadejdzie po kolejnych porażkach i rozczarowaniach oraz brak chęci do podjęcia nowych wyzwań. To również brak wsparcia ze strony bliskich, a nawet cierpienie spowodowane czyjąś zdradą.

GIERMEK KIELICHÓW

+To osoba zazwyczaj młoda, ale może oznaczać to także tylko młodość duchem, wraz z typową dla takiego wieku lekko naiwną wrażliwością i otwartością w patrzeniu na świat. To osoba o artystycznych upodobaniach, wesoła i empatyczna. Oczarowuje talentami artystycznymi, jak i naturalnym sposobem bycia. Miłość jaką zapowiada, to miłość typowa dla młodych ludzi, bardzo szczera i skłonna do pospiesznych wyznań, ale też nieśmiała i odrobinę nieporadna. Karta symbolizuje zbliżające się szczęśliwe wydarzenie, najczęściej związane z uroczystością rodzinną, która zacieśni relacje między krewnymi.-Osoba nie tyle młoda, co bardzo niedojrzała, ciągle zmieniająca decyzje i popadająca w różne stany emocjonalne. Przez swoją naiwność ulegająca cudzym wpływom, ale i wykorzystująca swoją rolę ofiary, by ciągle być pod czyjąś opieką. Ta karta zapowiada związek, w którym niestety dominować będzie nieszczerość i wzajemne lekceważenie. W stanie zdrowia może to się odbić na psychice, prowadząc do rozstroju nerwowego.

RYCERZ KIELICHÓW

+Mężczyzna w kwiecie wieku, niezwykle świadomy swoich atutów i wykorzystujący je do zdobywania kobiet. Nie czyni tego jednak perfidnie, jest on po prostu stale w kimś zakochany. W danym momencie jego uczucia są całkowicie szczere i niezwykle namiętne, ale ich zmienność sprawia, że nie można po nim oczekiwać trwałego związku. Karta ta może oznaczać nie tylko mężczyznę, ale i kobietę o analogicznym temperamencie. To szansa na niezapomniany romans i nowe doświadczenie w sferze miłości. Karta to symbol właśnie takich nowych doznań. Nadchodząca zmiana w związku, poddanie się emocją i odejście od racjonalizmu w patrzeniu na niektóre sprawy. Możliwe, że będzie trzeba się również zająć kwestiami, o których już zapomnieliśmy, w związku z tym wyruszyć także w podróż.-Odwrócona karta ostrzega przez człowiekiem, którego nadmierna emocjonalność ma bardzo destrukcyjny wpływ. Może to być zarówno popadanie w skrajne emocje, jak i niemożliwość zachowania wierności. Karta oznacza również napotkanie osoby bardzo nieszczerej, której nie będziemy mogli zaufać, jeśli nie chcemy zostać zranieni. W sferze zdrowia pojawią się problemy z układem rozrodczym, a także choroby zakaźne.

KRÓLOWA KIELICHÓW

+Piękna kobieta o łagodnym charakterze i niesłychanej czułości. Wzorowa żona i matka, kochająca i wyrozumiała. Obdarzona jednocześnie licznymi talentami, szczególnie typy opartymi na rozbudowanej duchowości, jak na przykład wróżbiarstwo. To osoba, także mężczyzna, będą ca dzięki swojej dobroci idealną przyjaciółką i powiernicą tajemnic, wierna i uczciwa wobec swoich bliskich. Karta symbolizuje związki oparte nie tylko na namiętności, ale i przyjaźni, udane małżeństwa i długoletnie przyjaźnie. Zapowiada też rozwiązanie kłopotów i mądre podejmowanie decyzji. Podjęcie zajęcia związanego z pomocą innym w akcjach charytatywnych lub poprzez rozpoczęcie kształcenia się w zawodzie typu lekarz, pielęgniarka czy psycholog.-Odwrócona karta zapowiada histeryczkę, nie radzącą sobie całkowicie z podstawowymi problemami w życiu. To kobieta naiwna i nieporadna, popadająca w uzależnienia zarówno od rzeczy, jak i ludzi. Samotna, nadwrażliwa, często dodatkowo przebiegła i wykorzystująca swoją niezaradność. W miłości karta zapowiada sytuację o nierównych relacjach, nieodwzajemnione uczucie lub despotyczny związek, a także zdradę. W kwestii zdrowia pojawić się mogą problemy z żołądkiem.

KRÓL KIELICHÓW

+Wspaniały mężczyzn o ciemnych, ale nie czarnych włosach. Zachwycający dojrzałością i wrażliwością, a jednocześnie licznymi talentami i męskością. Jest zarówno doskonałym kochankiem, jak i opiekuńczym rodzicem. Zawsze można na niego liczyć, potrafi wysłuchać, zrozumieć i udzielić dobrej rady. Każdy może znaleźć w nim wsparcie, a już szczególnie przyjaciele i żona, której jest zawsze wierny. Spotkanie takiego człowieka zapowiada karta – kogoś, kto da nam dobre rady i pomoże w trudnej sytuacji. Posiadanie takiego mentora zapoczątkuje okres owocnej pracy i licznych nowych pomysłów. W uczuciach zapowiada się czas wzajemnego zrozumienia i stabilności.-Ostrzeżenie przed człowiekiem, który zwiedzie swoją pozorną mądrością i w nieuczciwy sposób będzie umacniał naszą od niego zależność. To zapowiedź czasu zagubienia i potrzeba samodzielności, zerwania relacji, w których jest się osobą podporządkowaną i tłamszoną. Mogą pojawić się problemy z alkoholem, będące próbą ucieczki od człowieka krzywdzącego nas swoim despotyzmem i kłamstwami.

Portal ezowymiar.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.