logo

Horoskop na 2017 rok

02.01.2017 15:46

BARAN
Najbliższy rok pozytywnie Was zaskoczy. Przygotujcie się na duże zmiany. Do sierpnia zdominują Was sprawy związane z domem i walka o poprawę bytu rodziny. Spodziewajcie się tu sukcesów! Być może ^ czeka Was przeprowadzka, nawet do innego miasta, by tam szukać lepszej pracy lub zacząć studia. Od lutego do połowy maja - ożywienie w sprawach sercowych. Urodzeni 21 marca - 7 kwietnia mogą się spodziewać ognistego romansu. Niewykluczone też, że zostaniecie rodzicami. Dobra wiadomość dla Baranów, które z utęsknieniem wypatrują stabilizacji uczuciowej swoich dzieci i wnuków. Szczególnie jeśli przyszliście na świat 4-8 kwietnia, zbierajcie pieniądze na huczne weseliska i wyprawkę dla wnuków. Generalnie, w drugiej połowie roku spodziewajcie się największych prezentów od losu. Dopiszą Wam świetne samopoczucie i dobry humor, dzięki czemu optymistycznie spojrzycie w przyszłość. Końcówka roku będzie natomiast sprzyjać odkrywaniu nowych pasji i talentów. Sztuka i tworzenie pochłoną Was bez reszty. Kreatywnością i nowymi pomysłami nieraz zadziwicie szefa i kolegów. Pomyślne miesiące Dla finansów i kariery dobry okaże się początek roku. Aż do maja Wasze zawodowe poczynania wspiera Merkury. Możecie liczyć na sukcesy wszędzie tam, gdzie efekty działania zależą od Waszych wspólników, protekcji wpływowych osób i kapitału zagranicznego. Mimo zimowej aury, warto wyruszać w podróże służbowe oraz nawiązywać nowe konteksty handlowe. Będzie z tego sporo korzyści. Młode Barany mogą się starać o stypendia i praktyki za granicą. Pamiętajcie tylko, że Wasze sukcesy będą zależeć teraz od znajomości języków obcych. Osoby pracujące w zawodach technicznych, handlowcy i informatycy powinni na początku roku naprawdę ostro wziąć się do pracy, by nie przegapić okazji do wzbogacenia się. Natomiast Baranom, których dochody zależą od sympatii Muz, Wenus będzie sprzyjać w marcu, czerwcu i lipcu. Dla osób, które osiągają sukcesy zawodowe dzięki poparciu dużego grona zwolenników, bardzo interesująco zapowiadają się ostatnie cztery miesiące roku. Świat wtedy o Was usłyszy, pozyskacie nowych zwolenników dla Waszej działalności. Pod warunkiem jednak, że wykażecie się dyplomacją i opanowaniem w krytycznych sytuacjach, co dla szczerych i dynamicznych Baranów wcale nie jest takie proste... W sprawach spod znaku Amora zdecydowanie lepszy okres czeka Was od sierpnia. Wakacje upłyną w romantycznej, a czasem ognistej atmosferze, tym bardziej że Jowisz wyostrzy Wasz apetyt na seks. Wielka ochota na intymne igraszki może się zakończyć naprawdę gorącym romansem. A może namiętność wybuchnie od nowa w Waszym dotychczasowym, długoletnim związku? Kto wie, czy frywolne zabawy spod znaku Erosa nie zaowocują zwiększonym ruchem bocianów nad Waszymi domami? Szczególnie pary, które się wahają co do posiadania potomstwa, niech ostro się „wezmą do pracy" w lipcu i sierpniu. Macie wtedy szansę spłodzić pociechy utalentowane artystycznie, aczkolwiek trochę niesforne.


BYK
Aż do lipca korzystacie ze wsparcia Jowisza, patrona sukcesów, Zwłaszcza młodym Bykom, wkraczającym w dorosłe życie, najbliższy rok przyniesie wiele zmian. Przede wszystkim dopisze Wam szczęście w nauce. Szykuje się też pomyślny zwrot w uczuciach, W gronie przyjaciół lub najbliższych krewnych pojawi się ktoś, kto być może wspólnie z Wami powędruje przez życie. Ale uwaga - jedynie pierwsza połowa roku podaruje Wam nowe możliwości. To czas ekspansji, a nawet ryzykownych decyzji. Od sierpnia gwiezdna aura zacznie się pogarszać, pojawią się problemy. Wasze myśli będą krążyć przede wszystkim wokół spraw najbliższej rodziny, rodzeństwa i przyjaciół. Szykują się im śluby, chrzciny, awanse, a Wy też będziecie mieć swój udział w tych wydarzeniach. Świetna forma intelektualna dopisze Bykom, które chcą zmienić zawód lub podnieść kwalifikacje. Macie też zielone światło dla podróży zawodowych do najbliższych krajów i nauki obcego języka. Druga połowa roku będzie wymagać ostrożnych decyzji i zaciskania pasa. Być może założycie jakiś rodzinny interes lub postanowicie rozwinąć dotychczasowy, co będzie się łączyć ze sporymi wydatkami. W tym roku nie liczcie na kokosy, jednak jeśli będziecie rozważnie gospodarować, ominie Was wiele kłopotów. Niestety, zapowiada je Saturn goszczący w sektorze Waszego kosmogramu odpowiedzialnym za finanse. Pomyślne miesiące Kwiecień i maj zapowiadają się obiecująco dla kwestii finansowych i zawodowych. Macie zielone światło dla rozwijania własnego biznesu, szczególnie jeśli pracujecie w handlu, rzemiośle i budownictwie. Wtedy warto też podróżować i nawiązywać kontakty. Jednak ważne decyzje zawodowe lub finansowe podejmujcie po wcześniejszej konsultacji z partnerem lub zaufaną osobą. Generalnie w tym roku osiągnięcie lepsze rezultaty dzięki współpracy z zespołem i długoletnimi wspólnikami. Bezrobotni właśnie wiosną mogą pomyślnie odmienić swój los. W znalezieniu stałej posady pomogą Wam znajomi, rodzeństwo, a nawet sąsiedzi. Warto jednak cały czas uczyć się nowych rzeczy, by podnosić swoje notowania na rynku pracy. Byki utalentowane artystycznie na pomoc Wenus i wenę twórczą mogą liczyć w kwietniu, maju i sierpniu. Szczególnie jeśli pracujecie w zawodach wymagających talentów manualnych, spodziewajcie się sukcesów w pierwszej połowie roku. Ten rok wróży poprawę atmosfery w stałych związkach Byków. Jowisz ześle wzajemne porozumienie i harmonię. Pary z długoletnim stażem będą świętować rocznice ślubów, otoczone wianuszkiem dzieci i wnuków. Młodsi małżonkowie wymoszczą sobie teraz przytulne rodzinne gniazdko. Gorzej będzie się działo w życiu wolnych Byków. W tym roku możecie zatęsknić za stabilizacją, nie godząc się na nieformalne związki. By Wasze serce nie zostało zranione, powierzcie je raczej komuś, z kim łączyła Was kiedyś luźna znajomość, potem przyjaźń. Teraz jest właśnie czas, by powstało z tego coś więcej. Takie stopniowo rozwijające się znajomości dadzą Wam wiele satysfakcji, szczególnie w kwietniu i maju.

BLIŹNIĘTA
Najbliższy rok upłynie pod znakiem Saturna, planety dyscypliny i ograniczeń. Niektóre z Was znajdą się na zakręcie. Szykują się rozstania, wystawianie rachunków za dawne błędy. Jednak spójrzcie na problemy i porażki jak na fundament przyszłych sukcesów. W pierwszej połowie roku zadbajcie też o zdrowie, szczególnie jeśli dokuczają Wam przewlekłe schorzenia. Sprawy spod znaku Temidy również nie ułożą się po Waszej myśli, dlatego warto unikać zatargów prawnych i postępować w interesach ściśle według litery prawa. Znacznie radośniejsza aura otoczy Was w drugiej połowie roku. Więcej czasu poświęcicie studiowaniu religii, zagadnień filozoficznych i politycznych. W tym okresie możecie poznać ekscytujących ludzi, często z zagranicy lub wyznających inne religie. Kontakty z nimi bardzo poszerzą Wasze horyzonty. W tym roku nie liczcie na wielkie namiętności. Co prawda od sierpnia wiele będzie się działo w życiu wolnych Bliźniąt, szczególnie młodych. Nadarzą się okazje, by zmienić środowisko, wokół Was pojawią się nowe twarze i szanse na bliższe, intymne znajomości. Wy jednak będziecie teraz chętne tylko do kolekcjonowania zalotników doskonałej zabawy na niezliczonych randkach. Zupełnie inna atmosfera zapanuje w stałych związkach Bliźniąt. Staniecie się teraz bardzo konserwatywne, a czasami nawet skłonne do nietypowej dla Was zazdrości. Pod wpływem Saturna uznacie rodzinę za fundament bezpieczeństwa życiowego. Niechętne będziecie zmianom w domu .oraz ingerencji osób trzecich w Wasze sprawy.  Od sierpnia zaczniecie więcej podróżować, 3że podejmiecie pracę w innych miastach lub sąsiednich krajach. Przed Wami nowe, interesujące kontakty, które zaowocują przypływem gotówki lub intratnymi umowami. Przygotujcie się od września na niezłą harówkę w pracy. Bliźnięta, które postanowią działać na własny rachunek - w mass mediach, kosmetyce lub rzemiośle - będą się uwijać jak pszczółki. Ale szybko doczekacie się sporych gratyfikacji finansowych. Generalnie czas od połowy lipca do połowy grudnia sprzyja ekspansji zawodowej, szczególnie jeśli Wasze profesje są związane z handlem, księgowością, nauczaniem innych i biegłą znajomością języków obcych. Od sierpnia warto bezinteresownie „zabawić się" w artystę. Możecie teraz odkryć w sobie talenty manualne, poetyckie lub pisarskie, zaczniecie malować obrazy albo tworzyć scenariusze. Wasze amatorskie dzieła zgłaszajcie śmiało do konkursów! Kto wie, może się Wam poszczęści? Co do uczuć, najlepszy czas na romantyczne wyznania i kolacyjki przy świecach macie na przełomie czerwca i lipca, oraz sierpnia i września. Wolne Bliźnięta będą wtedy nader skłonne do nawiązywania znajomości. Przyszłego partnera poznacie w podróży - w pociągu, na szkoleniu lub wypoczynku hobbistycznym, związanym z nauką języka obcego lub uprawianiem ulubionego sportu.

RAK
Prognoza ogólna Przed Wami wiele radosnych niespodzianek i naprawdę pomyślnych wydarzeń, zwłaszcza do lipca. Uśmiecha się do Was szczodry Jowisz. Z jego pozytywnych wpływów skorzystają przede wszystkim Raki urodzone po 28 czerwca, Jowisz pozwoli Wam uporać się nawet z długoletnimi problemami, ześle bardzo ciekawe perspektywy osobiste i zawodowe. Niektóre z Was wreszcie przeprowadzą się do nowego mieszkania lub założą rodzinę, co również będzie się wiązało ze zmianą miejsca pobytu. Raki chorujące przewlekle, dzięki pozytywnej energii gwiazd, mogą w tym roku odczuć znaczącą poprawę zdrowia. Generalnie dopiszą Wam optymizm i dobre samopoczucie, zmienicie Wasze zachowawcze spojrzenie na świat. Pełne energii i wiary we własne siły, dokonacie wielu korzystnych zmian. Bardziej przedsiębiorcze Raki postanowią teraz spożytkować wreszcie swoje talenty i rozkręcić jakiś rodzinny interes. Inne powrócą do szkolnej ławy, rozpoczną studia lub zechcą kontynuować te porzucone wiele lat temu. Jeśli natomiast wybieracie się w podróż, planujcie ją do połowy roku. Szczęście będzie Wam sprzyjać przede wszystkim w dalekich wyprawach, na inne kontynenty. Szukajcie tam pracy lub podejmijcie studia, a zyskacie dzięki temu wiele cennego doświadczenia życiowego i zawodowego. Jednak już od sierpnia powinniście trochę zwolnić tempo. Sprawy rodzinne i uczuciowe zejdą na drugi plan. Najważniejsze staną się finanse, pozyskiwanie nowych źródeł dochodów i szukanie okazji do inwestowania. Zamienicie się teraz w niezłych analityków finansowych. Od decyzji. które podejmiecie w drugiej połowie roku, będą zależeć Wasze finansowe perspektywy i Wasz stan majątkowy w ciągu wielu lat. Dlatego też namawiam - starannie wszystko przemyślcie. To dla Was naprawdę wyjątkowa szansa na poprawę przyszłej sytuacji materialnej. Pomyślne miesiące Najszczęśliwsze dla spraw osobistych i zawodowych okażą się czerwiec i lipiec. Wtedy planujcie założenie własnego interesu, dalekie wyjazdy czy trudne egzaminy na wymarzone kierunki studiów. Wiele Raków w tym okresie może awansować i to w dość niespodziewany sposób. Niektóre z Was odczują też znaczącą poprawę warunków codziennego życia. Może szykuje się upragniona przeprowadzka do własnego lub większego mieszkania, a może udany remont? Natomiast sprawom uczuciowym prawie przez cały rok będzie przyświecać Słońce. Korzystne dla sercowych perypetii okażą się przełom lutego i marca, maja i czerwca i okres od połowy września do końca roku. Wiele się zmieni w życiu wolnych Raków. Prawdopodobnie niedługo już będziecie się cieszyć niezależnością i swobodą. Niektóre z Was staną na ślubnym kobiercu — prawdopodobnie do lipca, ogłoszą uroczyste zaręczyny lub postanowią zostać rodzicami. Dla wszystkich Raków spragnionych romantycznych uniesień i gorących namiętności pasjonująca okaże się zwłaszcza końcówka roku. Przygotujcie się na romans jak z filmu. Wybranek Waszego serca będzie wesoły i chętny do zabawy, ale, niestety, ten emocjonujący związek nie będzie zmierzał w stronę małżeństwa. Mimo to, dostarczy Wam niezapomnianych przeżyć.LEW
W pierwszej połowie roku zwolnijcie tempo, zadbajcie o zdrowie i nie zaczynajcie nowych, ryzykownych przedsięwzięć. To czas re- ^\ fleksji i zamykania starych spraw. Jedynie Lwy pracujące w zawodach artystycznych lub dziedzinach związanych z medycyną naturalną i psychologią mogą liczyć na zawodowe sukcesy, inwencję twórczą i niespodziewane, szczęśliwe prezenty od losu. Lwy skłonne do religijnych i filozoficznych rozmyślań właśnie w pierwszej połowie roku mogą pogłębić wiarę, znaleźć odpowiedzi na pytania o sens życia i przemijania, W sprawach sercowych mogą Wam dokuczyć nuda i monotonia, które wkroczą do stałych związków. Niektóre z Was mogą też ulec pokusie skoku na bok, czego dość szybko pożałują. Jednak już od połowy lipca aura wokół Was się rozpogodzi. Sierpień przyniesie Wam wiele szczęśliwych, niezapomnianych wydarzeń. Jowisz wkraczający do Waszego znaku zwiastuje ogólną poprawę losu, lepszą pracę, więcej pieniędzy. Będzie też sprzyjał osobom pragnącym założyć rodzinę i tym, które z utęsknieniem oczekują na potomka. Niektóre z Was zaczną więcej niż zwykle podróżować. Generalnie życie nabierze tempa, a gwiazdy wzmocnią Waszą witalność i wiarę we własne możliwości. Otoczy Was także ludzka życzliwość. Będziecie się cieszyć towarzyską charyzmą, która pozwoli Wam zyskać sympatię wpływowych osób i grono nowych, interesujących znajomych. Chętniej niż zwykle wybierzecie się w tym roku do teatru lub na koncert. Zasłyniecie też jako doskonali gospodarze fantastycznych przyjęć.
Czas na realizację ambitnych planów przyjdzie  i wtedy warto szykować się do dużych zmian, które Lwy postanowią zmienić pracę, a nawet zawód. Jeśli od lat planujecie założenie własnego interesu, lipiec okaże się idealny. Nowe plany finansowe i zawodowe warto już nakreślić w kwietniu, ale z ich realizacją wstrzymać się kilka miesięcy. Pozamykajcie jakieś niedokończone sprawy, podszkolcie znajomość języków obcych albo uzupełnijcie wykształcenie. Jeśli uporacie się z zaległościami, w pięknym stylu wystartujecie latem w stronę zawodowych sukcesów, A naprawdę warto teraz trzymać rękę na pulsie wydarzeń, bo taki szczęśliwy okres spotka Was dopiero za 12 lat! Wiele nowych możliwości przed Lwami, które zawodowo często podróżują lub pracują za granicą. Urodzeni w lipcu i na początku sierpnia mogą w tym roku podpisać kontrakty życia. Niektóre Lwy także awansują na bardziej odpowiedzialne stanowiska, co będzie się wiązało z poprawą sytuacji finansowej, W sprawach spod znaku Amora druga połowa roku okaże się znacznie pomyślniejsza. Wokół Was pojawi się wianuszek zauroczonych wielbicieli, W lipcu, sierpniu i wrześniu możecie przeżyć piękne chwile we dwoje, rozpocząć jakiś ognisty romans lub usłyszeć płomienne wyznania. W grudniu niektóre z Was postanowią stanąć na ślubnym kobiercu, w ten sposób finalizując wakacyjne romanse. Jednak błyskawicznie rozwijające się znajomości nie będą pozbawione napięć, szczególnie od 9 września. Te z Was, które żyją w stałych związkach, będą miały wiele powodów do radości. Małżeńska harmonia szykuje się w lipcu, sierpniu i w pierwszej połowie września. Wtedy też poprawi się atmosfera w związkach, które ostatnio przeżywały ochłodzenie uczuć i kryzysy.

PANNA
W tym roku otoczy Was kapryśna aura gwiazd, jak pogoda w kwietniu - trochę zimy, trochę lata. Jowisz aż do lipca pozwoli Wam się cieszyć życzliwością przyjaciół i znajomych. Radzę Pannom aktywniej się włączyć w działalność stowarzyszeń o różnym charakterze. Stąd oczekujcie pomocnej dłoni w gorszych sytuacjach. Niestety, najbliższy rok ich Wam nie poskąpi. Nieharmonijne wpływy Saturna sugerują kłopoty i ograniczenia. Być może będą spore wydatki - na budowę domu, spłatę kredytów, leczenie najbliższych, edukację dzieci. Pojawią się też sytuacje, na które nie będziecie mieć wpływu. Być może w Waszych firmach szykują się jakieś reorganizacje, prywatyzacja lub zwyczajne ograniczenie kosztów. Na stan Waszych portfeli może też wpłynąć zwłaszcza rosnące bezrobocie. Mimo to, macie wielką szansę pracowitością i odpowiedzialnością wygrać potyczki z niesprzyjającym losem, a nawet odnieść w nich spory sukces. Po prostu wiele w tym roku będzie zależało od Was. Od rozważnego postępowania, nie załamywania się z powodu problemów i dalekowzrocznego przewidywania skutków podejmowanych teraz decyzji. Rozsądek, umiarkowanie i elastyczność - te hasła wpiszcie do tegorocznego terminarza. W sprawach spod znaku Amora bardzo korzystny będzie luty oraz druga połowa roku. Nie czekają Was porywy serca jak z filmowych melodramatów, ale w Waszych związkach zapanuje wzajemne zrozumienie i oddanie. Ominą Was niesnaski i domowe burze. Natomiast w drugiej połowie roku bardzo racjonalnie spojrzycie na potencjalnych wielbicieli i  ocenicie ich po zawartości portfela. Pamiętajcie jednak, że pieniądze to nie wszystko, a prawdziwe uczucie buduje się na innych wartościach. Pomyślne miesiące Dzięki Jowiszowi w Raku pierwsza połowa roku okaże się korzystniejsza. W najbliższych miesiącach trzeba pielęgnować to, co już zdobyte. To nie jest sprzyjający czas na zaczynanie nowej pracy, zmianę kierunku studiów lub daleki wyjazd za granicę. A do tego właśnie będą Was namawiać trochę szalony Uran i rozmarzony Neptun. Co prawda, ewentualne zmiany nie przyniosłyby jakichś spektakularnych porażek. Pamiętajcie jednak, że teraz osiągniecie większe sukcesy, dbając o dobra i kontakty, zdobyte wcześniej, często sporym wysiłkiem. Druga połowa roku będzie sprzyjać przede wszystkim Pannom młodym i tym, które działają w jakichś organizacjach, również o zasięgu międzynarodowym. Szykują się interesujące wyjazdy, stypendia zagraniczne lub szkolenia. Życie towarzyskie Panien nabierze rumieńców w czerwcu i drugiej połowie lipca. Jeśli w Waszym życiu dużą rolę odgrywa przyjaźń, będziecie się cieszyć z sukcesów swoich bratnich dusz. Możecie również liczyć na protekcję wpływowych osób i ogólnie na wiele ludzkiej życzliwości. Dla spraw sercowych I rodzinnych ciepły okaże się przełom czerwca i lipca. Wtedy planujcie ważne uroczystości, chociaż na ślubnym kobiercu raczej w tym roku nie staniecie. Ciekawy, momentami dość kapryśny okres czeka Was od 9 września do końca roku, kiedy Wenus zagości w Skorpionie. Niektóre z Was poznają pasjonującą osobę, do której serce aż się będzie rwało. Jednak w przypadku tej niespodziewanej namiętności rozum weźmie górę nad uczuciem. Po prostu zbyt wiele Was różni, może Wasz partner będzie gorzej wykształcony lub zniechęci Was swoją bujną przeszłością erotyczną. W tym emocjonującym związku czasami znajdziecie się między młotem a kowadłem: razem - źle, a osobno jeszcze gorzej! W każdym razie końcówka roku przyniesie Pannom na pewno jedną miłą niespodziankę: Wasze przeżycia intymne będą bardzo ekscytujące i sprawią Wam wiele satysfakcji.


WAGA
Do lata ambicje zawodowe będą Was wprost rozpierać. Wiele Wag zachoruje na sukces i postanowi udowodnić światu swoją wartość. Łagodność, dyplomacja, skłonność \ do kompromisu do sierpnia będą Wam obce. Konsekwentnie pokonacie najtrudniejsze przeszkody, nie licząc się z innymi. Tak Wam bowiem właśnie radzą gwiazdy - by w pierwszej połowie roku budować fundamenty pod przyszłe, nawet spektakularne osiągnięcia. Wagi październikowe wzmocni pozytywnie energia Saturna, Neptuna i Urana, a w trzech ostatnich miesiącach roku także Jowisza - patrona sukcesu. Rodzinna aura otoczy natomiast osoby urodzone we wrześniu. Dla Was sprawy domowe i sercowe w tym roku będą ważniejsze od zawodowych. Niektóre Wagi wczesną jesienią postanowią się wybrać w daleką podróż. Jeśli już od lat marzycie o poznaniu tajemnic Indii albo grze w ruletkę w Las Vegas, teraz ruszajcie w świat! Jowisz pomoże w dalekich podróżach, także do egzotycznych krajów, ześle przyjaźń i sympatię tamtejszych mieszkańców. Młodsze Wagi, wiedzione instynktem, włączą się do pracy w międzynarodowym wolontariacie. To na Was być może czekają dzieci w Afryce lub międzynarodowe konwoje z pomocą humanitarną. A może jako reporterzy dotrzecie do zapalnych rejonów świata? W sprawach sercowych czeka Was zastój. Zamiast nagłych, namiętnych uczuć, będzie raczej kontynuacja starych związków. Pierwsza część roku zwiastuje nieustanne napięcia. Któreś z Was w związku ulegnie modzie na pracoholizm, co troszeczkę naderwie łączące Was więzi. Warto je wzmocnić w czasie szalonych wakacji, w sierpniu 1 we wrześniu. Dla spraw zawodowych i finansowych korzystne będą: styczeń, luty, oraz połowa sierpnia. Wtedy warto podejmować ważne decyzje finansowe lub związane ze zmianą pracy. Wiele Wag dobrowolnie rozstanie się z dotychczasową firmą, kierując się nie tyle perspektywą lepszych zarobków, co odniesienia prestiżowego sukcesu. W październiku niektóre z Was awansują na odpowiedzialne stanowiska lub postanowią założyć własną działalność gospodarczą. Szczęście będzie sprzyjać przede wszystkim Wagom mającym do czynienia z ludźmi, psychologom, lekarzom, prawnikom. Liczcie na uznanie klientów i pacjentów, a także na znaczącą poprawę finansową. Niezwykły okres czeka Wagi w artystycznych profesjach, od 9 września do końca roku. Możecie odnieść naprawdę spektakularny sukces i zyskać sławę. Pod warunkiem jednak, że realizację swoich projektów i szlifowanie rzemiosła rozpoczniecie znacznie wcześniej. Końcówka roku będzie czasem plonów, a nie obmyślania nowych pomysłów. Wagi studiujące namawiam do szerszego i odważniejszego spojrzenia w przyszłość. Czy biegła znajomość języka nie ułatwi Wam kariery? W maju lub czerwcu możecie dostać stypendium zagraniczne albo trafić na jakąś interesującą szkołę językową. Ogólnie Wasze kontakty z cudzoziemcami będą znakomite i bardzo wzbogacą Waszą wiedzę o świecie. Wenus, Wasza życzliwa patronka, umocni Wasze związki i rozbudzi zmysły od połowy czerwca do połowy sierpnia. Dla wolnych Wag rozpocznie się czas salonowych podbojów i uroczych, letnich randek. Niektóre z Was może nawet stracą głowę, jednak generalnie w najbliższym roku niechętne będziecie matrymonialnym finiszom. Wyjątkami są Wagi po przejściach. Jeśli już macie na koncie kilka związków małżeńskich, w drugiej połowie roku znowu staniecie na ślubnym kobiercu. Tym razem z niewzruszoną jak skała wiarą, że to już ostatni raz...


SKORPION
Przed Wami niesamowite wydarzenia! Do wakacji znajdziecie się pod panowaniem życzliwego Jowisza, który otworzy przed Wami nowe możliwości, zachęci do dalekich podróży i poznawania ludzi. W karierze i finansach nadejdzie dla Was okres ekspansji, zakładania rodzinnych firm, zdobywania awansów zawodowych. Pojawią się też dodatkowe źródła dochodów. Finansowo naprawdę się Wam poszczęści! Od 9 września staniecie się najpiękniejsze w całym zodiaku. Wenus, żeglująca przez Wasz znak do końca roku, podaruje Wam ekscytujące przeżycia intymne i mnóstwo szans na szalone romanse. Chwilami skomplikują Wam one nawet dotychczasowe, spokojne życie. Wiele Skorpionów zostanie też rodzicami lub dziadkami. W Waszych domach pojawią się sympatyczne maluchy, przede wszystkim dziewczynki. W przyszłości zadziwią Was one talentami artystycznymi i handlowymi. Druga połowa roku upłynie głównie pod znakiem zabezpieczenia bytu materialnego rodzinie. Niech Was nie zwiedzie jednak fala powodzenia. Istnieje ryzyko, że wiele z Was pod wpływem sukcesów zbyt łatwo osiądzie na laurach. Od sierpnia Jowisz może niespodziewanie zesłać jakieś problemy formalno- prawne, które skomplikują Wam trochę życie. Ponadto przyjdzie Wam solidnie popracować, bo terminy będą wciąż gonić. Nic więc dziwnego, że chwilami Wasze samopoczucie będzie nie najlepsze. Pomyślne miesiące W najbliższym roku prawie każdy miesiąc zaoferuje Wam coś dobrego. Czasami bardziej poszczęści się Wam w miłości, czasami w pracy. Pierwszą połowę roku warto przeznaczyć na nawiązywanie nowych kontaktów, także biznesowych. Bardzo pracowicie zapowiadają się druga połowa maja i czerwiec, ale wtedy też niektóre z Was mogą otrzymać upragniony awans, propozycję lepszej posady lub wyjechać na interesujące szkolenie, także za granicę. Poszczęści się Wam również w nauce. Namawiam Skorpiony, i to niezależnie od wieku, do intensywnego kształcenia się w wielu kierunkach. Do lipca macie wciąż zielone światło, by otrzymać wymarzony indeks, nawet na najbardziej oblegane studia, wydać swoją pierwszą książkę lub ukończyć doktorat. Taka pomyślna aura dla poszerzania horyzontów, przede wszystkim drogą formalnego kształcenia, będzie dopiero za 12 lat! Złoty okres w interesach czeka w lipcu Skorpiony zajmujące się turystyką oraz handlem nieruchomościami. Wtedy też możecie rozkręcić jakiś rodzinny biznes - założyć pensjonat lub sezonową działalność gastronomiczną. Interes ma spore szanse na powodzenie, pod warunkiem, że skrupulatnie poprowadzicie sprawy formalno-prawne. W sierpniu grożą Wam „papierowe" pomyłki. Sława na forum publicznym pisana jest w listopadzie Skorpionom zajmującym się profesjonalnie sztuką. Głośno będzie wtedy o dziennikarzach, aktorach i piosenkarzach spod tego znaku, chociaż prestiżowe sukcesy nie zawsze będą szły w parze z przypływem gotówki. W miłości najlepszy okres czeka Skorpiony w lipcu i ostatnich miesiącach roku. Wiele z Was stanie na ślubnym kobiercu, szczególnie dotyczy to młodziutkich przedstawicieli znaku. Natomiast jesienią niektóre z Was rzucą się w szalone i namiętne romanse. Mimo ciągłych rozstań i powrotów, kłótni i godzenia się wiele wskazuje na to, że będą to znajomości na dłużej. Wolne Skorpiony szybko postanowią zmienić stan cywilny, natomiast te żyjące w związkach znajdą się między młotem a kowadłem. Jeśli pod koniec roku ulegniecie pokusie i rozpoczniecie jakiś romans na boku, a na Waszej ręce błyszczy obrączka lub pierścionek zaręczynowy, przygotujcie się na radość, ale i kłopoty. Nowa znajomość otworzy bowiem nowy rozdział w Waszym życiu, niestety, często budowany na czyichś łzach.


STRZELEC
W Waszym życiu mogą zajść teraz duże zmiany. Niektóre z Was wyjadą na długo z kraju, inne do niego powrócą. Zwłaszcza w drugiej połowie roku czekają Was dalekie podróże i liczne kontakty z cudzoziemcami. Pierwsza połowa upłynie Wam na pospiesznym finalizowaniu zaległych spraw, zamykaniu jakichś rozdziałów w życiu osobistym lub zawodowym. Już w wakacje aura gwiazd namówi Was do zdecydowanych kroków, które odmienią Wasze życie. Czy na lepsze, będzie zależało od Was. Nieraz jednak sprawdzi się powiedzenie: „przez trudy do gwiazd". Na los Strzelców mocno wpłyną opozycja Saturna w Bliźniętach i Plutona w Strzelcu, co oznacza, że często przeznaczenie pokieruje Waszym życiem, W trudnych momentach pamiętajcie, że Jowisz we Lwie pomoże Wam już od sierpnia. Wtedy się okaże, że niektóre gorzkie lekcje były po to, byście potem mogli zebrać bardzo słodkie owoce. Gorąca wiara w Boga i zasady moralne, tak typowe dla przedstawicieli Waszego znaku, pozwolą Wam z dystansem spojrzeć na przejściowe kłopoty. Wiele dobrego zaznacie ze strony mądrych, wykształconych ludzi. Przyjaźnie z lat szkolnych 1 studenckich znowu odżyją i pomogą Wam w uzyskaniu pracy, także za granicą. Zmorą dla wielu Strzelców może natomiast okazać się pogarszająca sytuacja finansowa. Być może spłacacie jakieś kredyty, co stanie się jeszcze bardziej uciążliwe. W tym roku należy bardziej zadbać o zdrowie, I tylko swoje, ale także domowników. Nie grożą wam poważne dolegliwości, ale chroniczne niedyspozycje. Ich leczenie okaże długie, a czasami kosztowne. W sprawach sercowych większości Strzelców zapanuje spokój.  Tylko niektórym z Was pisane są kryzysy w związkach, a nawet rozstania. Jeżeli w tym roku staniecie na ślubnym kobiercu, to najczęściej z osobami dużo starszymi, zajmującymi wpływowe stanowiska lub prowadzącymi własny biznes, o bardzo poważnym podejściu do życia. Pomyślne miesiące Powodzenie w pracy czeka Strzelce w lutym. Uda się zrealizować nawet trochę szalone pomysły. Silny wpływ Neptuna i Urana będzie sprzyjał Strzelcom pracującym w zawodach technicznych, informatycznych, fotografikom i muzykom. Być może ruszycie w lutym w podróż służbową za granicę albo zorganizujecie szkolenie z udziałem delegacji zagranicznych. Od połowy stycznia do marca możecie też nawiązać wiele ciekawych znajomości zawodowych, które przydadzą się przede wszystkim handlowcom i przedsiębiorcom. To również dobry okres na zdawanie egzaminów i szukanie pracy, szczególnie dla bezrobotnych absolwentów. Uśmiech od losu w finansach szykuje się również w sierpniu 1 grudniu. W drugiej połowie roku być może zaczniecie nową pracę albo zmienicie zawód, by poprawić stan finansów rodziny. Wiele z Was będzie podróżować, niektórzy znajdą satysfakcjonujące finansowo zajęcie za granicą. Dotyczy to głównie Strzelców zawodowo związanych ze służbą zdrowia lub sportem. Na przełomie listopada i grudnia znakomity okres czeka Strzelce zajmujące się badaniami naukowymi, piszące rozprawy naukowe lub tłumaczy. Możecie wtedy wydać swoją książkę, poznać sławnych ludzi lub zasłynąć z nowych, inspirujących idei. W stałych związkach okres wzajemnej harmonii i wspólnego pokonywania przeciwności losu szykuje się od połowy czerwca do połowy lipca. Tegoroczne wakacje mogą być bardzo udane i znowu Was do siebie zbliżą, jak na początku znajomości. Wolnym Strzelcom powodzenie w miłości przyniosą luty, sierpień oraz przełom listopada i grudnia. Mimo że z natury jesteście ogniste i kochliwe, w tym roku nabierzecie stateczności i większej odpowiedzialności za uczucia drugiej strony. Na grudzień zaplanujecie zaręczyny lub śluby, najczęściej z osobami od Was dużo starszymi albo pochodzącymi z zagranicy

KOZIOROŻEC
Wasz los jest teraz w Waszych rękach. Może powrócicie do marzeń z dawnych lat, kupicie dom na wsi, albo rozkręcicie jakiś biznes? Do wakacji możecie nawiązać wiele znajomości lub założyć z kimś spółkę. Niektóre Koziorożce zdecydują się na małżeństwo z długoletnią miłością, co będzie się wiązać ze zmianą miejsca zamieszkania. Natomiast w drugiej połowie roku zadbacie 0 zabezpieczenie finansowe rodziny. Wzrośnie Wasze zainteresowanie lokatami, ubezpieczeniami, inwestycjami na giełdzie lub zakupem nieruchomości. W uczuciach zapanuje zastój, ale ostatnie dwa miesiące roku podarują Wam niejedną szczęśliwą chwilę we dwoje. Samotni, szczególnie w dojrzałym wieku, którzy wcześniej żyli w stałych związkach, dostaną wtedy od losu wielką szansę na interesującą znajomość. Końcówka roku rozbudzi w Was także talenty psychologiczne i artystyczne. Macie sporo do zaoferowania światu, wystarczy tylko lepiej się sobie przyjrzeć i spróbować nauczyć czegoś nowego! Pomyślne miesiące W styczniu i lutym możecie dużo osiągnąć w sprawach zawodowych i finansowych. Może trafi się podwyżka albo dodatkowe źródło dochodów? Niektóre z Was powrócą do szkolnej ławy, by uzupełnić wykształcenie. Podróże służbowe 1 wyjazdy zagraniczne mogą teraz zaowocować korzystnymi kontraktami. To również świetny czas na negocjacje i rozwiązywanie skomplikowanych problemów prawnych. Na przełomie sierpnia i września w pracy zajdą spore zmiany. Niewykluczone, że niektóre z Was awansują albo postanowią założyć własną firmę. Na wspólników najlepiej wybierajcie tych, których dobrze znacie z wcześniejszej pracy. Od września osoby związane z architekturą, informatyką, handlem lub rzemiosłem mogą niespodziewanie raptownie się wzbogacić. Może wygracie jakiś przetarg na plac czy mieszkanie w dobrym punkcie, albo Wasze wyroby zdobędą nagrody na ważnych konkursach? Szczęście uśmiechnie się do tych Koziorożców, które odważnie realizują swoje marzenia, nie boją się zmian i łatwo przystosowują do nowej sytuacji. W pracy śmiało wprowadzajcie nowoczesne metody produkcji, kształćcie się i dbajcie o promocję firmy. Natomiast dojrzałe Koziorożce u progu emerytury mogą otrzymać pokaźne odprawy lub odszkodowania. Może dzięki nim spełnią się Wasze ukryte marzenia o podróżowaniu po świecie albo maleńkim domku na wsi? Niespodziewane strzały Amora dosięgną wolne Koziorożce na przełomie stycznia i lutego. W tegorocznym karnawale warto się bawić, nawet trochę kosztem pracy. Niewykluczone, że zakochacie się w koledze z pracy lub znajomym, którego znacie od lat. Ostatnie trzy miesiące roku też Wam podarują szansę na pozytywną odmianę losu. Starsze Koziorożce mogą wstąpić w dojrzały związek małżeński, przerywając samotne wdowieństwo. Niektóre z Was z radością powitają na świecie wnuki. W stałych parach najbliższy rok upłynie pod znakiem rodziny, przeważnie w spokoju i harmonii. Na wspólne działania i udane urlop


WODNIK
Za sprawą Saturna w trygonie do Waszego Słońca w tym roku inaczej spojrzycie na świat. Odżyje w Was konserwatywna natura, będziecie dążyć do stabilizacji i bezpieczeństwa, stając na straży rodzinnych tradycji. Znakomity okres czeka przede wszystkim osoby, które zarabiają na życie twórczością. Naukowcy, artyści, ludzie pióra na długo zapamiętają ten niezwykły rok. Jego pierwsza połowa będzie czasem wytężonej pracy. Jowisz pozwoli Wam cierpliwie i konsekwentnie uporządkować zaległe sprawy, rozpocząć nową pracę lub zmienić zawód. Nie obejdzie się bez wysiłku, ale możecie liczyć naprawdę na spory sukces. Wodniki cierpiące na poważne schorzenia mogą odczuć znaczącą poprawę zdrowia. Być może zastosujecie nowe leki lub znajdziecie lepszego specjalistę. A może wzrośnie Wasza odporność psychiczna, co też nie pozostanie bez wpływu na stan organizmu. Natomiast druga połowa roku będzie czasem partnerstwa. Rodzina stanie się najważniejsza. Miłosne uniesienia szykują się przede wszystkim Wodnikom w średnim wieku. Możecie teraz zawrzeć związek małżeński, zwłaszcza jeśli ma być on tym pierwszym w życiu. Natomiast młode Wodniki będą teraz skłonne do zrywania dotychczasowych związków, bo na horyzoncie pojawi się ktoś bardzo interesujący... W tym roku niektóre z Was mogą odkryć w sobie ukryte talenty, związane z różnymi dziedzinami życia. Warto je zgłębiać, choćby tylko dla własnej satysfakcji. Pomyślne miesiące Początek roku zapowiada się interesująco, od karnawału, już po Sylwestrze ostro weźmiecie się do pracy. Jeśli związane jesteście zawodowo ze służbą zdrowia, rzemiosłem lub sztuką, styczeń i luty przyniosą sukcesy i dodatkowe źródła zarobków. W urodzinowym miesiącu młode Wodniki mają szansę na wygranie konkursów lub olimpiad. Natomiast w maju większość Wodników czeka wytężona praca, ale generalnie ten zabiegany miesiąc będzie udany. Panie Wodniki mogą świętować awanse mężów lub usamodzielnienie się dzieci. Osoby zajmujące się dziedzinami technicznymi, graficy komputerowi, informatycy i architekci mogą teraz podpisać ważny kontrakt lub zainwestować pieniądze w jakiś dobry interes. Większość Wodników dwa pierwsze miesiące roku wykorzysta też na remonty mieszkań, kupno mebli lub samochodu. Mimo wydatków, możecie też uporać się z męczącymi długami. Od sierpnia zacznie Was nosić po świecie. Większość z Was spędzi udane urlopy, zwiedzając zabytkowe miasta, muzea i galerie. W najbliższym roku odżyją w Was bowiem pasje historyczne, zamiłowanie do archeologii i sztuki. Młodsze Wodniki natomiast mogą zacząć pracę lub szkołę za granicą, co nie wywoła entuzjazmu rodziców. W październiku dopisze Wam forma intelektualna. Jeśli kończycie doktoraty, planujecie wydanie własnej książki, w tym miesiącu może się to udać. Podróże służbowe, kontakty zagraniczne oraz współpraca z firmami opartymi na obcym kapitale przyniosą Wam sporą satysfakcję i szanse na prestiżowe oraz finansowe sukcesy. Doskonały na spełnienie ukrytych marzeń o szczęśliwym związku będzie okres od czerwca do sierpnia. Także początek roku może coś odmienić w życiu wolnych Wodników. Teraz sprawdzi się przysłowie „stara miłość nie rdzewieje", zwłaszcza dla osób w dojrzałym wieku. Natomiast w stałych związkach, w drugiej połowie roku nastąpi cudowna poprawa atmosfery. Nareszcie nauczycie się tolerancji.

RYBY
Do sierpnia opiekuje się Wami Jowisz, patron sukcesu i nowych możliwości. Pomoże on Wam rozwiązać wiele skomplikowanych sytuacji, uwierzyć we własne siły i obdarzy Was życzliwością innych ludzi. Niestety, przez cały rok Saturn, planeta ograniczeń i rozliczania z błędów, będzie patrzeć na Was z ukosa. Za sukces w tym roku zapłacicie ciężką pracą. Harmonia w związkach partnerskich też będzie zależeć od Waszych talentów dyplomatycznych, skłonności do kompromisów i tolerancji. Do sierpnia najważniejsze będą dla Was uczucia, spełnienie w miłości, bezpieczeństwo oraz stabilizacja. Niestety, zmienne wpływy gwiazd często pchać Was będą w stronę związków bez przyszłości. Unikajcie więc głębokiego angażowania się w romanse z osobami już komuś poślubionymi. Tym z Was, które od dawna idą z kimś przez życie, do wakacji szykuje się okres wyjątkowej harmonii. Wasza miłość odmłodnieje, a przeżycia intymne będą ekscytujące i gorące. Po wakacjach powrócicie na ziemię z miłosnego Eldorado. Czeka Was okres naprawdę ciężkiej pracy, ale za to stosunki z wymagającym szefem lub konkurującymi współpracownikami staną się lepsze i życzliwsze. Niektóre Ryby usłyszą słowa uznania za dotychczasową pracę, mogą też awansować drogą konkursów na bardziej prestiżowe stanowisko. Poprawi się również Wasze zdrowie. Warto tera^ zrobić mały remanent co do złych nawyków, bo energia gwiazd będzie wyjątkowo sprzyjać zdrowszemu trybowi życia, aktywnemu i bez nałogów. Od połowy stycznia do kwietnia możecie zrealizować ambicje związane z dalszym kształceniem lub zmianą zawodu. Wiele wspaniałych chwil czeka Ryby zajmujące się pedagogiką, sztuką i rozrywką. Szykują się nowe pomysły, udane kontakty i korzystne zamówienia. Będą też ciekawe podróże służbowe, kongresy i szkolenia, dzięki którym poszerzycie horyzonty i podniesiecie kwalifikacje. Dobry okres czeka studentów i uczniów. Śmiało składajcie podania o stypendia lub praktyki. Natomiast w czerwcu bezrobotne Ryby mogą otrzymać propozycję dobrej pracy na wakacje. Szukajcie pomocy w poszukiwaniu zajęcia u znajomych, bliskich krewnych lub rodzeństwa. Niewykluczone, że przyjmą Was do rodzinnego interesu związanego z hotelarstwem lub gastronomią. Od połowy września aż do końca roku poszczęści się zawodowo i finansowo osobom związanym profesjonalnie z bankowością, obcym kapitałem i rzemiosłem. Również pracującym w zawodach związanych z upiększaniem innym życia, kosmetyczkom, producentom filmowym, końcówka roku może przynieść ciekawe perspektywy. Może wpadniecie teraz na nowe pomysły, dzięki którym szybciej pokonacie konkurencję albo wejdziecie z kimś w spółkę. Końcówka roku ogólnie zapowiada się sympatycznie dla finansów, będą podwyżki, rekompensaty lub pokaźne odprawy emerytalne. Powodów do dumy przysporzą też utalentowane, samodzielne i zdolne dzieci. W miłości aż do połowy roku czekają Was miłe przeżycia, jeśli zachowacie pewną nieufność wobec nowo poznanych osób. Jakieś platoniczne fascynacje, znajomości, które długo były przyjaźniami, znajdą swój erotyczny finał. A od listopada mogą nawet przemienić się w gorący i pełen namiętności związek bratnich dusz. Jednak namawiam do ostrożności w zbyt szybkim nawiązywaniu intymnych znajomości, bo - niestety - oprócz odpowiedzialnych osób, wokół Was pojawią się też uwodziciele, żerujący na Waszych wrażliwych sercach. W stałych związkach na przełomie kwietnia i maja, w czerwcu i listopadzie prawdziwa sielanka. Stare kryzysy miną, być może też poprawi się stan zdrowia Waszej ślubnej połówki. O niektóre domy Ryb zahaczy bocian, co sprawi Wam wielką radość. Tym bardziej że będzie to najczęściej pierwsza pociecha.

Portal ezowymiar.pl korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.